Դավիթ Խաչատրյանի առողջական վիճակի պատճառով դատական նիստը չի կայացել 05/30/2014   17:19  |  Քրեական խրոնիկոն
Նոյեմբերյանի զորամասում շարքային Լյուքս Ստեփանյանին մահացու հրազենային վնասվածք պատճառելու մեջ մեղադրվող Դավիթ Խաչատրյանի գործով այսօրվա նիստը հետաձգվել է՝ ամբաստանյալի առողջական վիճակի պատճառով:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց Դավիթ Խաչատրյանի պաշտպան Երեմ Սարգսյանը:
Հիշեցնենք, որ ամբաստանյալը շուրջ 17 օր գտնվել է հացադուլի մեջ և կարել բերանը: Հացադուլը դադարեցնելուց և բերանի կարերը քանդելուց հետո նրա վիճակը վատացել է, բերանից սկսել էր արյուն հոսել:
Պաշտպանի խոսքով՝ բացարձակապես ոչ ոքի չի հետաքրքրել իր պաշտպանյալի առողջական վիճակը: Իսկ այսօր՝ իր իսկ գործով նիստին բերելուց առաջ, բժիշկները նրան ներարկում են կատարել և տեղափոխվել է դատարան այն դեպքում, երբ երեկ են ամբաստանյալին տեղափոխել Իջևանի ստացիոնար հիվանդանոց:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 5-ին կայացած դատական նիստին մեղադրող դատախազը միջնորդել էր Դ. Խաչատրյանին դատապարտել 18 տարվա ազատազրկման, որից հետո ամբաստանյալը հացադուլ էր հայտարարել և կարել բերանը:

Заседание суда по делу об убийстве солдата Люкса Степаняна не состоялось из-за ухудшения здоровья обвиняемого Д. Хачатряна 05/30/2014   17:52  |  Криминальная хроника
Заседание суда по делу Давида Хачатряна, обвиняемого в нанесении смертельного огнестрельного ранения сослуживцу Люксу Степаняну, сегодня был отложено из-за состояния здоровья подсудимого.
Об этом в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” сообщил адвокат Давида Хачатряна – Ерем Сарксиян.
Напомним, подсудимый почти зашил себе рот и голодал почти17 дней. После того, как прекратил голодовки и расшил себе рот, его состояние резко ухудшилось, у него изо рта шла кровь.
По словам адвоката, никто не поинтересовался состоянием здоровья его подзащитного. А сегодня медики ввели ему инъекцию, чтобы доставить его в зал суда и это в том случае, когда подсудимого только вчера перевели из Иджеванского стационара.
Напомним, что на состоявшемся 5 мая заседании суда прокурор ходатайствовал приговорить Хачатряна к 18 годам лишения свободы, после чего подсудимый объявил о голодовке зашил себе рот.