Մեկ տասնյակ ոստիկանների՝ «Հին Էրիվան» «այցելության» կապակցությամբ կիրականացվի ներքին քննություն 05/29/2014   11:11  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ոստիկանության Երևանի վարչության պետ Աշոտ Կարապետյանն իր մոտ է հրավիրել «Հին Էրիվան» ռեստորանային համալիրի սեփականատեր Մանվել Տեր-Առաքելյանին:
Վերջինս ներկայացրել է օրեր առաջ «Հին Էրիվան» ռեստորանային համալիրում տեղի ունեցած «ոստիկանական միջոցառման» մանրամասները:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ «Հին Էրիվան»-ի լրատվական ծառայությունից, Երևանի ոստիկանապետը, ով միջադեպի մասին տեղեկացել է մամուլից, խոստացել է միջոցներ ձեռնարկել, ներքին քննություն կկատարել և մեղավորները պատժել:
Մայիսի 23-ին` դպրոցականների վերջին զանգի հանդիսավոր օրը` ժամը 23:00-ին, ռեստորանային համալիր էին ներկայացել ոստիկանության Կենտրոնի բաժնի մոտ տասնյակ ոստիկաններ, երկուսուկես ժամ հարկերով շրջելով՝ կաթվածահար էին արել ռեստորանի գործունեությունը, արդյունքում` հաճախորդները լքել էին ռեստորանը, և «Հին Էրիվանը» նյութական վնասներ էր կրել:
Ոստիկաններn իրենց «այցելությունը» պատճառաբանել էին որոշակի ժամից հետո աղմկելու արգելքով այն դեպքում, երբ  արգելքը բացօթյա հաստատությունների համար է, որ չի թույլատրվում աղմկել ժամը 23:00-ից հետո, մինչդեռ արտոնագրով «Հին Էրիվանն» իրավունք ունի ռեստորանային ծառայություններ մատուցել  24 ժամ շարունակ:
Ոստիկաններն առաջ էին քաշել նաև իրենց գործունեությանը խոչընդոտելու փաստարկը, ինչը, ըստ Մանվել Տեր-Առաքելյանի, հերքվում է իր մոտ եղած տեսագրությամբ:
Ինքն ընդամենը, որպես հաստատության սեփականատեր, ոստիկաններին հարցրել է՝ ի՞նչ է այստեղ կատարվում:
20:30 25/05/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՈստիկանները նյութական վնաս են պատճառել «Հին Էրիվանին». Փաստաբանները հաղորդում կներկայացնեն ՀՔԾ
10:01 23/05/2014  |  Մամուլ«Յունիբանկ»-ի տնօրեն Վարդան Աթայան. «Մեկ ա, դաբրոն ունեմ, շենքդ վերցնելու եմ»
14:06 21/05/2014  |  Քրեական խրոնիկոն«Հին Էրիվանն» ընդդեմ «Յունիբանկի» գործերից մեկով նիստը երրորդ անգամ հետաձգվեց
16:55 14/05/2014  |  Քաղաքացիական իրավունքՀետաքննիչն ու «Յունիբանկի» ներկայացուցիչը խոսեցին
14:51 12/05/2014  |  Քաղաքացիական իրավունք«Յունիբանկը» շարունակում է կասկածել
14:23 07/05/2014  |  Քրեական խրոնիկոն«Յունիբանկի» կառավարիչը կողմ ճանաչվեց
19:38 30/04/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԴատարանը մերժեց «Յունիբանկին». Արագացված դատաքննություն չի անցկացվի
18:52 23/04/2014  |  Քրեական խրոնիկոն«Հին Էրիվանն» ընդդեմ «Յունիբանկի». նոր զարգացումներ
16:21 14/04/2014  |  Քաղաքացիական իրավունք«Յունիբանկը» սուտ մատնություն է արել «Հին Էրիվանի» հանդեպ՝ նպատակ ունենալով տիրանալ վերջինիս շենքին. Մանվել Տեր-Առաքելյան

Глава полиции Еревана пообещал провести внутреннее расследование инцидента с “визитом” стражей порядка в ресторан “Старый Эривань” 05/29/2014 11:58 | Актуальная тема
Начальник управления полиции Еревана Ашот Карапетян пригласил к себе владельца ресторанного комплекса “Старый Эривань” Манвела Тер-Аракеляна.
Последний представил подробности “полицейского мероприятия”, имевшего место недавно в ресторанном комплексе “Старый Эривань”.
Как сообщили ИА “ФактИнфо” в пресс-службе ресторана, глава полиции Еревана, который узнал об инциденте из прессы, пообещал предпринять меры, провести внутреннее расследование и наказать виновных.
23 мая, в день последнего звонка, в 23.00 ресторан посетили более одного десятка полицейских Центрального отдела. Стражи порядка, прохаживаясь около двух с половиной часов по ресторану, парализовали его работу, в результате чего посетители покинули заведение, и “Старый Эривань” понес убытки.
Свой “визит“ полицейские мотивировали запретом на шум после 23.00, и это в том случае, когда запрет распространяется на открытые заведения, тогда как ресторан “Старый Эривань”, согласно патенту, имеет право на круглосуточное оказание услуг.
Полицейские выдвинули версию о воспрепятствовании их деятельности в качестве довода, что, по словам Манвела Тер-Аракеляна, опровергается имеющимся в его распоряжении видеоматериалом.