Ըստ քաղաքացու՝ ոստիկանության պարեկային ծառայության աշխատակիցները հարվածել են իրեն 05/27/2014   10:24  |  Քրեական խրոնիկոն
Քաղաքացի Արամ Մ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ ոստիկանության Մալաթիայի բաժնում նախապատրաստված նյութերով ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից, ըստ քաղաքացի Արամ Մ.-ի հաղորդման` 2014թ. մայիսի 10-ին` ժամը 00:30-ի սահմաններում, Երևանի «Եռաբլուր» պանթեոնի մերձակայքում ոստիկանության երկու ծառայողներ իրեն քաշելով նստեցրել են ոստիկանության պարեկային ծառայության ավտոմեքենան, որտեղ նրանցից մեկը բռունցքով հարվածներ է հասցրել իր մարմնի տարբեր մասերին:

ССС Армении завела уголовное дело по заявлению мужчины, обвинившего сотрудников патрульно-постовой службы в избиении 05/27/2014 11:06 | Криминальная хроника
По материалам, подготовленным в отделе полиции Малатии на основании гражданина Арама М., в Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело по признакам ч. 2ст. 309 УК РА.
Как сообщается на сайте ССС Армении, согласно заявлению Арама М., инцидент имел место 10 мая 2014г., около 00.30 близ ереванского военного пантеона “Ераблур”. По словам Арама М., двое сотрудников полиции потащили его и усадили в патрульную машину, где один из них стал наносить ему удары кулаками по разным частям тела.