Վերնիսաժի մոտ վիրավորված Վալերի Հովհաննիսյանը տեղափոխվել է հիվանդասենյակ 05/26/2014 14:27 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Վերնիսաժի մոտ մայիսի 17-ին տեղի ունեցած կրակոցների հետևանքով տուժածներից ևս մեկը` 30-ամյա Վալերի Հովհաննիսյանը. տեղափոխվել է հիվանդասենյակ:
Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին թիվ 1 կլինիկական հիվանդանոցից, որտեղ, հիշեցնենք, դեպքից հետո տեղափոխվել էին հրազենային վնասվածքներ ստացած բոլոր 5 քաղաքացիները:
Նշենք, որ վերակենդանացման բաժանմունքում է շարունակում մնալ միայն 26-ամյա Մյասնիկ Հայրապետյանը, ում առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են որպես կայուն:
Հիշեցնենք` Մյասնիկ Հայրապետյանն ստացել էր ձախ աճուկային շրջանի հրազենային թափանցող վնասվածք:
Մյուս վիրավորների վիճակը ևս ներկայումս կայուն է:
«Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել է, որ մայիսի 17-ին` ժամը 13:30-ի սահմաններում, Վերնիսաժի մոտ գործող «Պրոգրեստեխ Արմենիա» ընկերության շենքի մուտքի դիմաց կրակոցներ էին հնչել, ինչի հետևանքով հրազենային վնասվածքներով հիվանդանոց էր տեղափոխվել 5 անձ:
Ավելի ուշ պարզվել էր, որ կրակողը եղել է ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Կարո Կարապետյանի փեսան՝ 28-ամյա Գոռ Առաքելյանը, ով կալանավորված է:
Նրան մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 6-րդ, 10-րդ կետերի, ինչպես նաև՝ 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, այն է` խուլիգանական դրդումներով, շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով երկու կամ ավելի անձանց սպանության փորձ կատարելը և ապօրինի կերպով հրազեն ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը կամ կրելը:

Пострадавший при инциденте со стрельбой в центре Еревана Валерий Ованнисян переведен из реанимации в палату 05/26/2014 14:40 | Актуальная тема
Еще один пострадавший в результате инцидента со стрельбой близ сувенирного рынка ”Вернисаж” в центре Еревана 30-летний Валерий Ованнисян переведен в палату.
Об этом ИА “Фактинфо” сообщили в ереванской клинической больнице №1,куда после происшествия были доставлены пятеро граждан с огнестрельными ранениями.
Отметим, что в отделении реанимации все еще остаются 26-летний Мясник Айрапетян, состояние здоровья которого медики оценивают как стабильное.
Напомним, Мясник Айрапетян получил проникающее ранение левой паховой области.
Состояние остальных раненых остается стабильным.
Как уже ранее сообщало ИА “ФактИнфо”, 17 мая в центре Еревана раздались выстрелы. В 13.30 на ул. Ханджяна (близ “Вернисажа”), у входа в здание компании “Прогрестех Армения” неизвестный открыл стрельбу, в результате которой 5 человек с огнестрельными ранениями были госпитализированы в больницу.
Позже выяснилось, что стрелял зять депутата от парламентской фракции “Процветающая Армения” Каро Карапетяна – 28-летний Гор Аракелян, который заключен под стражу.