Պաշտպանության նախարարությունը՝ հակառակորդի կրակոցից փոխգնդապետի մահացու վիրավորում ստանալու մասին 05/26/2014 17:31 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային ուղղությամբ հակառակորդի կողմից մայիսի 25-ին դրսեւորված ակտիվության մասին։
Ըստ հաղորդագրության՝ ԼՂՀ ՊԲ-ից ստացված տեղեկության համաձայն` մայիսի 25-ին հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու հրազենային գնդակային վիրավորում է ստացել փոխգնդապետ Գարիկ Էդիսոնի Բալայանը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերին վարչությունը:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է ծանր կորստյան վիշտը և իր զորակցությունն է հայտնում Գարիկ Էդիսոնի Բալայանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Минобороны Армении подтвердило гибель подполковника Армии обороны НКР от пули противника 05/26/2014   18:33  |  Лента новостей
Минобороны Армении распространило заявление касательно активизации ВС Азербайджана в южном направлении линии соприкосновения противоборствующих сил.
Согласно информации, 25 мая на боевой позиции одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированных в южном направлении линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана, от пули противника погиб подполковник Гарик Эдисонович Балаян.
Министерство обороны НКР разделяет скорбь тяжелой утраты и выражает свою поддержку семье, близким и сослуживцам Гарика Балаяна.