Ձերբակալվել է ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության հետաքննության բաժնի նախկին պետը 05/23/2014 13:08 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Քաղաքացի Արսեն Պ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչությունում նախապատրաստված նյութերով ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով, հարուցվել է քրեական գործ:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից, նախաքննությամբ պարզվել է, որ ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության հետաքննության բաժնի նախկին պետ Կամիսար Պողոսյանը, իր պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով, Արսեն Պ.-ի օգտին գործողություն կատարելուն նպաստելու՝ նրան ՀՀ «Ճանապարհային ոստիկանություն» ծառայության տեսուչի պաշտոնին նշանակելու հարցում միջնորդելու, աջակցելու համար վերջինիցս պահանջել և ստացել է առանձնապես խոշոր չափերով` 7000 ԱՄՆ դոլար կաշառք:
Կամիսար Պողոսյանը ձերբակալվել է:
Նախաքննական մարմինը կասկածներ ունի, որ Կամիսար Պողոսյանի գործողություններից հնարավոր է տուժած լինեն նաև այլ քաղաքացիներ, ովքեր կարող են դիմել ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն կամ զանգահարել 010 511-601 և 010 511-609 հեռախոսահամարներով:

Экс-начальник отдела дознания Управления города Ереван задержан по подозрению в получении взятки 05/23/2014   13:48  |  Актуальная тема
По материалам, подготовленным в Главном управлении угрозыска полиции РА на основании заявления гражданина Арсена П., в Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело по признакам п.2 ч. 4 ст. 311 УК РА.
Как сообщается на сайте ССС РА, следствием было установлено, что бывший начальник отдела дознания Управления города Ереван полиции Армении Камисар Погосян, использовав свое должностное положение, потребовал и получил от Арсена П. сумму в особо крупном размере - 7000 долларов США - за посредничество и содействие в вопросе назначения последнего на должность инспектора службы "Дорожной полиции РА".
Камисар Погосян задержан.
Орган предварительного следствия имеет подозрения, что от действий Камисара Погосяна возможно пострадали и другие граждане, которые могут обратиться в Специальную следственную службу или позвонить по номерам: 010 511-601 и 010 511-609