Լևոն Զուրաբյան. Իշխող կուսակցությունը գտնվում է Ազգային ժողովում իր մեծամասնությունը կորցնելու եզրին 05/23/2014 14:15 | ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարության ծրագրի ընդունումը, ըստ էության, տապալվեց. կողմ գրանցվել է 70 ձայն, որոնցից առնվազն երեք ձայնը կեղծվել է:
Այսօր ճեպազրույցում նման կարծիք հայտնեց «Հայ ազգային կոնգրես» խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը` որպես ասվածի ապացույց վկայակոչելով լրատվամիջոցներից մեկում տեղադրված տեսանյութը, որտեղ պարզորոշ երևում է, թե ինչպես են առնվազն երեք հանրապետականներ քվեարկում բացակա կուսակիցների փոխարեն:
«Երկու ձայնը դա հարբած վիճակում ԱԺ պատգամավորներ են եղել, որոնց բերման են ենթարկել դահլիճ, որ իրենք, թեկուզ և անգիտակից կամ կիսագիտակից վիճակում կարողանան քվեարկել»,-ասաց Լ.Զուրաբյանը:
Ըստ նրա` քաղաքական մեծամասնությունը «ահաբեկեց» ՕԵԿ-ական պատգամավոր Կարեն Բոթոյանին, այսինքն`«այնքան ծանր վիճակում էր, որ ստիպված էր ՕԵԿ-ից պոկել մեկ ձայն, որ կարողանան անցկացնել ծրագիրը»:
«Սա նշանակում է մի կարևոր բան, որ իշխող կուսակցությունը գտնվում է Ազգային ժողովում իր մեծամասնությունը կորցնելու եզրին»,-եզրակացրեց Լ.Զուրաբյանը:

Глава фракции АНК Левон Зурабян предрекает правящей РПА потерю большинства в парламенте Армении 05/23/2014   15:10  |  Лента новостей
Принятие программы правительства по сути дела провалилось. “За” проголосовали 7 депутатов, голоса троих из них были сфальсифицированы. Такое мнение на сегодняшнем брифинге выразил руководитель парламентской фракции Армянского национального конгресса Левон Зурабян, сославшись в качестве доказательства на видеоматериал, размещенный на одном из информационный порталов, где четко видно, как трое “республиканцев” голосуют за своих отсутствующих коллег по фракции.
“Двое из них – это депутаты, которые были в изрядном подпитии и которых привели в зал, чтобы они в бессознательном или полусознательном состоянии смогли проголосовать”, – заявил Л. Зурабян.
По его мнению, парламентское большинство “запугало” депутата от “Оринац еркир” Карена Ботояна, то есть они оказались в таком плачевном состоянии, что были вынуждены “вырвать” у ОЕковца один голос, чтобы провести программу. Это означает, что правящая партия находится на краю потери большинства в парламенте”, - резюмировлал Л. Зурабян.
12:32 23/05/2014  |  Актуальная темаРуководитель парламентской фракции “Наследие” Рубен Акопян назвал программу правительства Армении “дорогой в никуда”