Գաղութում մահացել է «օրենքով գող» Արթուրը 05/23/2014 18:00 | Քրեական խրոնիկոն
Ուկրաինայի խիստ ռեժիմի ուղղիչ գաղութում թոքախտից մահացել է «օրենքով գող» Արթուր Երաշևսկին, ով հանցավոր աշխարհում առավել հայտնի է «Արթուր» մականունով։
«Прайм Крайм»-ի փոխանցմամբ՝ Երաշևսկին մինչև վերջին պահը «հետ չի կանգնել» գործերից և մեծ հարգանք է վայելել բախտակիցներ շրջանում։
Երաշևսկուն առավել լավ են ճանաչում հատկապես Օդեսայում՝ որպես «Суворовский» բարում 1997 թվականի մայիսի լույս 2-ի գիշերը զինված ընդհարման կազմակերպիչ և իրականացնող։
Վիճաբանությունը տեղի է ունեցել կնոջ պատճառով։ Թվում էր, թե իրավիճակը հարթվել է, բայց Երաշևսկին իր կողմնակիցների հետ վերադարձել էր բար՝ հարաբերություններ պարզելու։
Նրա մարդկանցից մեկն անմիջապես կրակել էր հակառակորդի կրծքավանդակին, որից հետո սեղանի վրա նետել են 2 նռնակ։ Ապա՝ «Կալաշնիկով» ավտոմատից կրակահերթ են արձակել հաճախորդների վրա և դիմել փախուստի։
Արդյունքում՝ 2 անձ՝ ոստիկանության 1 սերժանտ և հաճախորդ, տեղում մահացել են։ Հիվանդանոցում հետագայում մահացել է ևս 3 հոգի՝ երկու կին և մեկ ոստիկան։ Եվս 16 անձ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ։
Արթուր Երաշևսկին դատապարտվել էր ցմահ ազատազրկման եւ պատիժը կրում էր մեկ հոգու համար նախատեսված խցում։

Устроивший кровавую бойню в одесском баре “вор в законе” Артур Ерошевский скончался в колонии от туберкулёза 05/23/2014   17:50  |  Криминальная хроника
21 мая в 01:00 в Ладыжинской исправительной колонии максимального уровня безопасности № 39 от туберкулёза умер вор в законе Артур Ерошевский, известный в криминальных кругах по кличке «Артур», сообщает ИА “Таймер”.
Отмечается, что Ерошевский до последнего момент не отходил от дел и пользовался у коллег по цеху большим уважением.
Одесситам Ерошевский хорошо знаком, как организатор и исполнитель бойни в баре «Суворовский» на улице Генерала Бочарова в ночь с 1 на 2 мая 1997 года. Конфликт произошёл из-за женщины и, вроде бы, закончился полюбовно, но Ерошевский с подельником вернулись в бар выяснять отношения.
Один из них сразу выстрелил из пистолета в грудь оппоненту, после чего бросил под столик две гранаты. После этого бандиты отстреляли по посетителям рожок из автомата Калашникова и скрылись.
В итоге этого побоища на месте погибли сержант милиции и один посетитель. После доставки в больницу скончались две молодые женщины, а ещё один милиционер умер через четырнадцать месяцев и четырнадцать дней, не выходя из состояния комы. Ещё 16 человек получили ранения, но выжили.
После задержания Ерошевского, его приговорили к пожизненному заключению и отправили в Ладыжинскую исправительную колонию максимального уровня безопасности №39, где он отбывал срок в одиночной камере.