Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել՝ Լին Դուրյանի մահվան կապակցությամբ 05/22/2014   12:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մեծանուն երգչուհի Լին Դուրյանի մահվան կապակցությամբ ցավակցական հեռագիր է հղել երգչուհու հարազատներին, գործընկերներին և մերձավորներին:
«Խոր ցավով տեղեկացա մեծանուն երգչուհի Լին Դուրյանի մահվան մասին:
Լիոնում ծնված, Ֆրանսիայի լավագույն երաժշտանոցներում ուսանած, Փարիզի օպերային թատրոնում և աշխարհի լավագույն բեմերում հանդես եկած երգչուհին, իր արմատներին հավատարիմ, ելույթներ է ունեցել նաև մայր հայրենիքում, բարեգործական համերգներով սատարել Հայաստանին և Արցախին»,- ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент Армении Серж Саргсян выразил соболезнования родным Лин Дурян в связи со смертью именитой оперной певицы 05/22/2014 12:30 | Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования родным, коллегам и близким Лин Дурян в связи с кончиной известной оперной певицы. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
С глубокой скорбью узнал о кончине известной певицы Лин Дурян.
Родившаяся в Лионе, обучавшаяся в лучших консерваториях Франции и выступавшая в оперном театре Парижа и на лучших сценах мира певица оставалась преданной своим корням, приезжая с благотворительными концертами на Родину и поддерживая Армению и Арцах”,– говорится в телеграмме соболезнования президента.