ԲՀԿ-ական պատգամավորի փեսան կալանավորվեց 05/21/2014   19:07  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Քիչ առաջ Կենտրոն եւ Նորք Մարաշ վարչական շրջանների դատարանը բավարարեց ԱԺ պատգամավոր Կարո Կարապետյանի «Յուվեցի Կարոյի» փեսայի՝ Գոռ Առաքելյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու մասին ոստիկանության քննիչի ներկայացրած միջնորդությունը։ Նա կալանքի տակ կմնա երկու ամիս։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ վարույթն իրականացնող մարմնից։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Կարո Կարապետյանի փեսային մեղադրանք է առաջադրվել` ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 34-104 հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 6-րդ, 10-րդ կետերի, ինչպես նաև՝ 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով: Այն է՝  խուլիգանական դրդումներով, շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով երկու կամ ավելի անձանց սպանության փորձի և ապօրինի կերպով հրազեն ձեռք բերելու, իրացնելու, պահելու կամ կրելու համար:
Հիշեցնենք` շաբաթ օրը` մայիսի 17-ին` ժամը 13:30-ի սահմաններում, Վերնիսաժի մոտ գործող «Պրոգրեստեխ Արմենիա» ընկերության շենքի մուտքի դիմաց կրակոցներ էին հնչել, ինչի հետևանքով հրազենային վնասվածքներով հիվանդանոց էր տեղափոխվել 5 անձ, որոնցից 3-ի վիճակը գնահատվում է ծանր։
16:37 21/05/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՊատգամավորի փեսան մեղադրվում է ոչ թե խուլիգանության, այլ՝ սպանության փորձի համար
15:33 21/05/2014  |  Քրեական խրոնիկոն«Յուվեցի Կարոյի» փեսային կալանավորելու միջնորդություն կներկայացվի
10:09 21/05/2014  |  ՄամուլՎերնիսաժի կրակոցների գործով կասկածյալի ձերբակալման ժամեկտը լրանում է այսօր՝ երեկոյան
09:39 21/05/2014  |  ՄամուլՎերնիսաժի կրակոցների մասնակից-վիրավորներից մեկը փորձել է փախչել հիվանդանոցից

Зять депутата парламента Армении Каро Карапетяна – Гор Аракелян – взят под стражу 05/22/2014   09:12  |  Актуальная тема
Суд общей юрисдикции административных районов Еревана Кентрон и Норк Мараш удовлетворил ходатайство следователя об избрании в отношении зятя депутата парламента РА от фракции «Процветающая Армения» Каро Карапетяна («Ювеци Каро») – Гора Аракеляна меры пресечения в виде заключения под стражу. Об этом ИА “ФактИнфо” сообщил орган, осуществляющий производство.
Ранее информагентство сообщало, что зятю депутата от парламентской фракции “Процветающая Армения” Каро Карапетяна(“Ювеци Каро”) – Гору Аракеляну - предъявлено обвинение по пп. 1, 6 и 10 ч. 2 ст. 34-104 (“Покушение на убийство двух и более лиц способом, опасным для жизни многих людей”) и ч.1 ст.235 (“Незаконное приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение огнестрельного оружия (кроме гладкоствольного огнестрельного оружия и патронов к нему), боеприпасов, патронов к нарезному огнестрельному оружию, взрывчатых веществ или взрывных устройств”) УК РА.
Напомним, 17 мая на ул. Ханджяна в центре Еревана (близ “Вернисажа”), у входа в здание компании “Прогрестех Армения” произошла стрельба, в результате которой с огнестрельными ранениями разной степени тяжести были госпитализированы 5 человек. Состояние троих из них медики оценивают как тяжелое.