Շանթ Հարությունյանի գործը գտնվում է դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի վարույթում 05/22/2014   17:42  |  Քրեական խրոնիկոն
Ցեղակրոն» կուսակցության նախագահ, անցյալ տարվա նոյեմբերի 5-ին Երևանի կենտրոնում տեղի ունեցած դեպքերի գործով կալանավորված Շանթ Հարությունյանի և մյուսների գործով նախաքննությունն ավարտվել է և ուղարկվել դատարան։
Ինչպես «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց Շ.Հարությունյանի պաշտպան Ինեսսա Պետրոսյանը, գործը գտնվում է Երևանի Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի վարույթում։
15 օրվա ընթացքում դատարանը որոշում կկայացնի՝ գործը մեղադրողին վերդարձնելու, կարճելու կամ դատական քննություն նշանակելու մասին։
Հիշեցնենք, որ նախաքննության ավարտին փոխվեց Շ.Հարությունյանի մեղադրանքի ծավալը։  «Փաստինֆո»-ն արդեն տեղեկացրել է, որ հանվել է  ՀՀ քրեական օրենսգրքի 316-րդ հոդվածի  2-ին մասով՝  իշխանության ներկայացուցչի՝ ոստիկանի նկատմամբ կյանքի կամ առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու համար առաջադրված մեղադրանքը եւ առաջադրվել նոր  մեղադրանք՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով՝ զենքի կամ որպես զենք օգտագործվող առարկաների գործադրմամբ խուլիգանություն:
19:35 29/04/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՇանթ Հարությունյան. Այս ամենը պլանավորված է ռուսական ԿԳԲ-ի կողմից
09:38 29/04/2014  |  ՄամուլՊաշտպան. Ես չգիտեմ, թե ինչու չկարողացան հիմնավորել իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գործադրելու հոդվածը
20:17 23/04/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԴատարանը մերժել է Շանթ Հարությունյանի գործով պաշտպանի՝ գրավի միջնորդությունը
10:15 16/04/2014  |  Մամուլ«Չի բացառվում, որ մյուս պաշտպանների հետ և ընդհանուր մի հայտարարի գանք, և բոլորս միասին միջնորդություն ներկայացնենք». Փաստաբան
18:11 08/04/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԱռայսօր Շանթ Հարությունյանին ու նրա պաշտպանին չեն տրամադրվել խոստացված 10 հատորները
12:14 03/04/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԱրա Զաքարյան. Տիգրան Պետրոսյանը հետապնդվում է՝ քաղաքական հայացքների համար

Дело о беспорядках в центре Еревана с участием Шанта Арутюняна находится в производстве судьи Мнацакана Мартиросяна 05/22/2014 18:39 | Криминальная хроника
Предварительное следствие по делу о беспорядках в центре Еревана, в рамках которого были арестованы лидер партии “Цехакрон” Шант Арутюнян и еще ряд лиц, завершилось.
Как сообщила корреспонденту ИА “ФактИнфо” адвокат Шанта Арутюняна - Инесса Петросян, дело находится в производстве судьи суда общей юрисдикции административных районов г.Ереван Кентрон и Норк-Мараш Мнацакана Мартиросяна.
В течение 15 дней суд вынесет решение о возврате дела обвинителю или назначении судебного следствия.
Напомним, ближе к завершению предварительного следствия объем предъявленного Ш. Арутюняну обвинения изменился. Как уже сообщало ИА “ФактИнфо” с Шанта Арутюняна сняли обвинение в применении опасного для жизни и здоровья насилия в отношении представителя власти - полицейского(ч. 2 ст. 316 УК РА) и ему предъявили новое обвинение по ч. 4 ст. 258 УК РА – “хулиганство с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия”.