Նախկին վարչապետ. Առաջին անգամ է, որ կառավարության ծրագրից հստակորեն ծրագրի հոտ է գալիս 05/21/2014   15:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Առաջին անգամ է, որ կառավարության ծրագրում կան կետեր, որոնց համար շուրջ 20 տարի պայքար է եղել:
Այս մասին Ազգային ժողովի նիստում հայտարարեց «Հայ ազգային կոնգրես» խմբակցության անդամ, նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը՝ ելույթ ունենալով կառավարության ծրագրի քննարկամն ժամանակ:
«Անկեղծորեն ասում եմ, որ առաջին անգամ է, որ կառավարության ծրագրից ծրագրի հոտ է գալիս հստակորեն: Նախորդ կառավարության հետ 6 տարի կորցրել ենք: Նախորդ կառավարությունը չի հասկացել, որ 2007թ.-ից սպառվել են վերականգնողական աճի հնարավորությունները: Նախորդ կառավարությունը  խրախուսում էր առաջարկը, երբ պետք էր խրախուսել պահանջարկը», -նշեց նա՝ հավելելով, որ նախորդ կառավարությունն ընդհանրապես օգտագործում էր «թիրախավորում, միջնաժամկետ, կարճաժամկետ» և այլ կարգի բառակապակցություններ»,-նշեց նա՝ հավելելով, որ նախորդ ծրագրերում նյութ չի տեսել:
Ըստ նրա՝ 6 տարում աճը կազմել է 8 տոկոս, մինչդեռ այդ ընթացքում Ադրբեջանը մեզնից առաջ է ընկել 1,5 անգամ, Վրաստանը՝ 1,7 անգամ: «Սա է նախորդ գործունեության գնահատականը»,-նշեց նա:
Հ.Բագրատյանն ընդգծեց, որ անկախ նրանից, թե ինքն ինչպես կքվեարկի, իրեն դուր են եկել ներկայիս կառավարության մի շարք մոտեցումներ, այդ թվում, մասնավորապես, այն, որ հայտարարվում է, թե սահմանին ավելացված արժեքի հարկ չի գանձվելու:
13:12 20/05/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀուլիսի 1-ից Հայաստանում նվազագույն աշխատավարձը կդառնա 50 հազար դրամ, 2017-ին՝ 65 հազար դրամ
12:56 20/05/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀովիկ Աբրահամյանն անտեղյակ է կառավարության անդամների ձեռնարկատիրական գործունեությունից
11:02 20/05/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՄինչև 2017 թվականը 5 տոկոս տնտեսական աճ, 10 տոկոսով աղքատության կրճատում
12:10 19/05/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ կառավարությունը հավանություն է տվել իր նոր ծրագրին
11:32 19/05/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ-ն կքննարկի կառավարության ծրագիրը
12:07 13/05/2014  |  ՀարցազրույցԳեւորգ Դանիելյան. Կառավարության ծրագիրը չի կարող բարի ցանկությունների ժողովածու լինել

Экс-премьеру Армении Гранту Багратяну пришлись по душе ряд пунктов в программе нового правительства 05/21/2014 16:23 | Лента новостей
Впервые программа правительства Армении “пахнет” программой, заявил депутат от фракции АНК, экс-премьер Армении Грант Багратян, выступая в парламенте.
“Должен честно признаться, что впервые в программе правительства есть пункты, за включение которых шла борьба в течение 20 лет", - заявил он.
Мы лишь потеряли 6 лет с предыдущим Кабмином. Предыдущее Правительство не поняло, что с 2007г. были исчерпаны возможности восстановительного роста. Предыдущее Правительство поощряло предложения, когда должно было поощрять спрос”, - отметил он, добавив, что предыдущее правительство употребляло термины, как то: “таргетирование, среднесрочный, краткосрочный и другие подобные словосочетания". Багратян отметил, что не увидел в прежней программе материала.
По его словам, за шесть лет рост составил 8%, тогда как за это время Азербайджан опередил нас на 1.5%, а Грузия – на 1.7%. Это оценка деятельности предыдущего Кабмина”, - сказал экс-премьер.
Г. Багратян подчеркнул, что вне зависимости от того, как он проголосует, ему пришлись по душе ряд подходов правительства, в том числе положение о невзимании НДС на границе.