Պատգամավորի փեսան մեղադրվում է ոչ թե խուլիգանության, այլ՝ սպանության փորձի համար 05/21/2014 16:37 | Քրեական խրոնիկոն
Մայիսի 17-ին Վերնիսաժի մոտ 5 մարդկանց հրազենային վնասվածքներ պատճառելու գործով ԲՀԿ-ական պատգամավոր Կարո Կարապետյանի, նույն ինքը՝ «Յուվեցի Կարոյի» փեսային՝ Գոռ Առաքելյանին նախաքննական մարմնի կողմից մեղադրանք է առաջադրվել երկու հոդվածով:
Այս մասին «Փաստինֆո»-ի ունեցած տեղեկությունները հաստատեց նաև ՀՀ Ոստիկանության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության աշխատակից Արմեն Մալխասյանը:
Նրա տեղեկացմամբ` ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Կարո Կարապետյանի փեսային մեղադրանք է առաջադրվել` ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 34-104 հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 6-րդ, 10-րդ կետերի, ինչպես նաև՝ 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Այսպիսով՝ փաստորեն, նախաքննական մարմինը Գոռ Առաքելյանին մեղադրում է՝ խուլիգանական դրդումներով, շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով երկու կամ ավելի անձանց սպանության փորձի և ապօրինի կերպով հրազեն ձեռք բերելու, իրացնելու, պահելու կամ կրելու համար: Քննիչը Կենտրոն եւ Նոր Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանին միջնորդություն է ներկայացրել նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու մասին։
Հիշեցնենք` շաբաթ օրը` մայիսի 17-ին` ժամը 13:30-ի սահմաններում, Վերնիսաժի մոտ գործող «Պրոգրեստեխ Արմենիա» ընկերության շենքի մուտքի դիմաց կրակոցներ էին հնչել, ինչի հետևանքով հրազենային վնասվածքներով հիվանդանոց էր տեղափոխվել 5 անձ, որոնցից 3-ի վիճակը գնահատվում է ծանր։

Зятю депутата парламента Армении предъявлены обвинения в покушении на убийство и незаконном хранении оружия 05/21/2014   17:07  |  Криминальная хроника
Зятю депутата от парламентской фракции “Процветающая Армения” Каро Карапетяна(“Ювеци Каро”) – Гору Аракеляну, устроившему стрельбу 17 мая близ “Вернисажа” в центре Еревана, предъявлено обвинение по двум статьям.
Имеющиеся у ИА “Фактинфо” сведения подтвердил сотрудник пресс-службы полиции РА Армен Малхасян.
По его сведениям, Гору Аракеляну предъявлено обвинение по пп. 1, 6 и 10 ч. 2 ст. 34-104 (“Покушение на убийство двух и более лиц способом, опасным для жизни многих людей”) и ч.1 ст.235 (“Незаконное приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение огнестрельного оружия (кроме гладкоствольного огнестрельного оружия и патронов к нему), боеприпасов, патронов к нарезному огнестрельному оружию, взрывчатых веществ или взрывных устройств”) УК РА.
Напомним, 17 мая на ул. Ханджяна в центре Еревана (близ “Вернисажа”) произошла стрельба, в результате которой с огнестрельными ранениями разной степени тяжести были госпитализированы 5 человек.