Հուլիսի 1-ից Հայաստանում նվազագույն աշխատավարձը կդառնա 50 հազար դրամ, 2017-ին՝ 65 հազար դրամ 05/20/2014 13:12 | ԼՐԱՀՈՍ
Այս տարի հուլիսի 1-ից Հայաստանում նվազագույն աշխատավարձը կդառնա 50 հազար դրամ, 2015-ին՝ 55 հազար դրամ, 2016-ին՝ 60 հազար դրամ և 2017 թվականին՝ 65 հազար դրամ:
Այս մասին Ազգային ժողովի նիստում քիչ առաջ հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը՝ պատասխանելով խորհրդարանին ներկայացրած կառավարության ծրագրի վերաբերյալ պատգամավորների հարցերին:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ հայտնել էր, կառավարությունն իր ծրագրի իրականացմամբ 2014-2017 թվականների ընթացքում նպատակադրում է զարգացած երկրների համեմատ տնտեսական աճի առաջանցիկ տեմպերի ապահովում` ՀՆԱ-ի միջնաժամկետ 5 տոկոս աճի միջոցով, նվազագույն աշխատավարձի աստիճանական բարձրացում մինչև 65 հազար դրամի և աղքատության կրճատման ապահովում 10 տոկոսային կետով:

Минимальная зарплата в Армении с 1 июля текущего года составит 55 тыс. драмов 05/20/2014   13:33  |  Лента новостей
Минимальный размер зарплаты с 1 июля с.г. составит 50 тыс драмов, в 2015г. – 55 тыс драмов, в 2016г.- 60 тыс. драмов, а в 2017г .– 65 тыс драмов.
Об этом на заседании парламента Армении чуть ранее заявил премьер-министр Овик Абраамян, отвечая на вопросы депутатов касательно программы деятельности нового Кабмина.
Как уже ранее сообщало ИА “ФактИнфо”, Правительство намерено обеспечить опережающие темпы роста экономики по сравнению с развитыми странами посредством среднесрочного роста ВВП на 5%, постепенное повышение минимальной зарплаты до 65 тысяч драмов и сокращение уровня бедности на 10 процентных пунктов.