Վերնիսաժի միջադեպից բոլոր տուժածները բժիշկների հսկողության տակ են 05/19/2014   12:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Համալսարանական կլինիկայի թիվ 1 հիվանդանոցից «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին, որ շաբաթ օրը Վերնիսաժի մոտ տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով հրազենային վնասվածքներ ստացած բոլոր 5 քաղաքացիներն էլ դեռ շարունակում են բուժում ստանալ հիվանդանոցում:
Տուժած 64-ամյա Ալբինա Բադալյանի, 72-ամյա Մնացական Սուքիասյանի, 26-ամյա Մյասնիկ Հայրապետյանի և 30-ամյա Վալերի Հովհաննիսյանի առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են որպես կայուն ծանր, իսկ 30-ամյա Նորայր Հարությունյանի վիճակը` կայուն: Այս պահին նրանցից որևէ մեկի կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Վիրավորները առաջին բուժօգնություն ստանալուց ու վիրահատվելուց հետո շարունակում են մնալ բժիշկների հսկողության ներքո:
Ի դեպ, դեպքի օրը երեկոյան որոշ լրատվամիջոցներով ու սոցիալական կայքերով տարածված լուրերը, թե տուժողներից մեկն իբր մահացել է, մեր զրուցակիցը կեղծ լուրեր որակեց:
Հիշեցնենք` շաբաթ օրը` մայիսի 17-ին` ժամը 13:30-ի սահմաններում, Վերնիսաժի մոտ գործող «Պրոգրեստեխ Արմենիա» ընկերության շենքի մուտքի դիմաց կրակոցներ էին հնչել, ինչի հետևանքով հրազենային վնասվածքներով հիվանդանոց էր տեղափոխվել 5 քաղաքացի:
Ավելի ուշ պարզվեց, որ կրակողը եղել է ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Կարո Կարապետյանի փեսա 28-ամյա Գոռ Առաքելյանը:
Ըստ շրջանառող վարկածի` նա նախ վիճաբանել է իր ավտոմեքենայի ճանապարհը փակած ինչ որ անձանց հետ, ապա, ավտոմեքենայից վերցնելով զենքը, սկսել է անկանոն կրակել:

Медики оценивают состояние четверых пострадавших при инциденте со стрельбой в центре Еревана как стабильно тяжелое 05/19/2014   12:31  |  Лента новостей
Все пятеро граждан, которые получили огнестрельные ранения в результате стрельбы, произошедшей 17 мая недалеко от Вернисажа в центре Еревана, продолжают проходить лечение в клинике. Об этом ИА “ФактИнфо” сообщили в ереванской клинической больнице №1.
Медики оценивают состояние здоровья пострадавших в результате инцидента 64-летней Альбины Айрапетян, 72-летнего Мнацакана Сукиасяна, 26-летнего Мясника Айрапетяна, и 30-летнего Валерия Ованнисяна как стабильно тяжелое, а состояние здоровья 30-летнего Норайра Арутюняна - как стабильное. В настоящий момент их жизни ничто не угрожает.
После оказания раненым первой медпомощи, они были прооперированы и продолжают оставаться под наблюдением врачей.
Отметим, что муссируемые в СМИ и прессе слухи о том, что один из пострадавших скончался, собеседник агентства назвал ложными.
Согласно муссируемым сведениям, он сначала вступил в перепалку с лицами, преградившим путь его машине, а затем схватил из автомобиля пистолет и открыл из него беспорядочный огонь.