ՀՀ քննչական կոմիտեի մասին օրենսդրական փաթեթն ընդունված է 05/19/2014 13:02 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ազգային ժողովն այսօր «88 կողմ», «32 դեմ» և 1 «ձեռնպահ» ձայներով երրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց ՀՀ քննչական կոմիտեի մասին օրենքը և դրանից բխող` մի շարք օրենքներում փոփոխոխություններն ու լրացումները:
Ինչպես երկրորդ ընթերցմամբ ընդունվելու դեպքում, այսօր ևս կառավարության օրենսդրական նախաձեռնությանը ընդդիմությունը կողմ քվեարկեց. դեմ էին հիմնականում միայն «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամները:
Խորհրդարանն ընդունեց նաև կառավարության նախաձեռնությամբ նախորդ շաբաթվա ընթացքում գումարված ԱԺ արտահերթ նիստերի վերջին օրը` մայիսի 16-ին, քննարկված, բայց չքվեարկված մյուս բոլոր օրինագծերը:

Парламент Армении принял законодательный пакет о Следственном комитете 05/19/2014   13:33  |  Актуальная тема
Национальное Собрание Армении сегодня, 19 мая, соотношением голосов 88 “за”, 32 -“против” и одним воздержавшимся приняло законопроект “О Следственном комитете Республики Армения” и исходящий из него законодательный пакет о внесении изменений и дополнений в ряд законов.
Как в случае его принятия во втором чтении, так и сегодня оппозиция проголосовала за законодательную инициативу правительства. Против были только члены фракции “Процветающей Армении”.
Парламент принял также все остальные законопроекты, рассмотренные в последний день, 16 мая, созванного на прошлой неделе по инициативе Правительства внеочередного заседания, но непроголосованные.