Պատգամավորի փեսային մեղադրանք չի առաջադրվել 05/19/2014 10:48 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Վերնիսաժի մոտ մայիսի 17-ին տեղի ունեցած կրակոցների գործով այս պահին դեռևս որևէ մեկին մեղադրանք չի առաջադրվել: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին Ոստիկանության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից` հավելելով, որ այս պահին միակ ձերբակալվածն այս գործով 1985 թ. ծնված Գոռ Ա.-ն է:
Ձերբակալված երիտասարդն, ի դեպ, ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Կարո Կարապետյանի փեսա Գոռ Առաքելյանն է: Նա մայիսի 18-ին մեղայականով ներկայացել էր ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչություն, որտեղից էլ հանձնվել է Կենտրոնական քննչական բաժին:
Գոռ Առաքելյանը ոստիկանությանն է հանձնել չլիցքավորված փամփշտատուփով, առանց գործարանային համարի 1 «Մակարով» ատրճանակ, որով նախորդ օրը՝ մայիսի 17-ին՝ ժամը 13:30-ի սահմաններում, Վերնիսաժի մոտ գործող «Պրոգրեստեխ Արմենիա» ընկերության շենքի մուտքի դիմաց կրակել էր` հրազենային վնասվածքներ հասցնելով 5 անձի:
Հիշեցնենք՝ նույն օրը Ոստիկանությունում հարուցվել էր քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 1-ին և 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասերի հատկանիշներով:
Այսպիսով՝ պատգամավորի փեսան կասկածվում է՝ ապօրինի կերպով հրազեն ձեռք բերելու, իրացնելու, պահելու կամ կրելու, ինչպես նաև՝ զենքի գործադրմամբ խուլիգանություն կատարելու մեջ:

Зятю депутата от ППА пока еще не предъявлено обвинения по делу о стрельбе близ “Вернисажа” в центре Еревана 05/19/2014   11:18  |  Актуальная тема
Обвинения по делу о стрельбе недалеко от “Вернисажа” в центре Еревана никому еще не предъявлено. Об этом ИА “ФактИнфо” сообщили в пресс-службе полиции РА, отметив, что по данному делу задержан только Гор.А.,1985 г.р.
Задержанный – Гор Аракелян, который является зятем депутата от парламентской фракции “Процветающая Армения” Каро Карапетяна, 18 мая с повинной явился в Ереванское управление полиции, откуда был переведен в Центральный следственный отдел.
Гор Аракелян сдал полиции  пистолет “Макарова” с незаряженной обоймой и без заводского номера, из которого 17 мая, в 13.30 у входа в здание компании “Прогрестех Армения” в центре Еревана открыл огонь, причинив огнестрельные ранения 5 лицам.
Напомним ,что в тот же день в Полиции было возбуждено уголовное дело по ч. 1. ст. 235 и ч. 4 ст. 258 УК РА.
Таким образом, зять подозревается в незаконном приобретении, сбыте, хранении или ношении, а также в хулиганстве с применением оружия.