Պատգամավոր «Յուվեցի Կարոյի» փեսան մեղայականով ներկայացել է ոստիկանություն 05/18/2014   22:41  |  Քրեական խրոնիկոն
Shamshyan.com-ի տեղեկություններով, ձերբակալվել է մայիսի 17-ին Վերնիսաժի մոտ տեղի ունեցած կրակոցների հեղինակը, ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Կարո Կարապետյանի
փեսան`   29-ամյա Գոռ Առաքելյանը:  Վերջինս  մեղայականով ներկայացել է ոստիկանության Կենտրոնականի բաժին և ներկայացրել նաև «Մակարով» տեսակի ատրճանակը, որով երեկ՝ մայիսի 17-ին Վերնիսաժի մոտ գործող «Պրոգրեստեխ Արմենիա» ընկերության շենքի դիմաց  կրակոցներ էր արձակել:
«Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ news.am-ի տեղեկություններով, Գոռ Առաքելյանը, ով ապրում է «Պրոգրեստեխ Արմենիա» ընկերության շենքում, իր Toyota Landcruiser մեքենայով ցանկացել է դուրս գալ ստորգետնյա ավտոկայանատեղիից, սակայն Վալերի Հովհաննիսյանը եւ Նորայր Հարությունյանը BMW X 6 մակնիշի մեքենայով մոտ կես ժամ փակել են ճանապարհը՝ առաջացնելով խցանում եւ թույլ չտալով տարածքում մեքենաների երթեւեկություն:
Գոռ Առաքելյանը, ում մեքենայում եղել է իր կինը (Կարո Կարապետյանի դուստրը) եւ երեխան, նրանցից ճանապարհ է խնդրել, սակայն, Վալերի Հովհաննիսյանը եւ Նորայր Հարությունյանը ճանապարհ չեն տվել: Դրանից հետո Գոռ Առաքելյանը դուրս է եկել մեքենայից, սկսել վիճաբանել նրանց հետ:
Վիճաբանությունը թեժացել է: Տարածքում գտնվողները փորձել են նրանց կարգի հրավիրել, ասելով, թե չեք տեսնում, որ կնոջ եւ երեխայի հետ է, բայց Վալերին եւ Նորայրը նշել են, թե տեսնում ենք, դրա համար էլ մեքենայից հանում ենք, որ դրսում սատկացնենք:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ մայիսի 17-ին` ժամը ժամը 13:30-ի սահմաններում, Երևանում՝ Վերնիսաժի հարակից տարածքում, «Պրոգրեստեխ Արմենիա» ընկերության շենքի մոտ հրազենից կրակոցներ են արձակվել, որի հետևանքով 5 մարդ տուժել է: Հիվանդանոցից «Փաստինֆո»-ին հայտնել են, որ մասնավորապես հրազենային վնասվածքներ են ստացել 26 ամյա Մյասնիկ Հայրապետյանը, 30-ամյա Վալերիկ Հովհաննիսյանն ու Նորայր Հարությունյանը, 64-ամյա Ալվինա Հայրապետյանն ու 72-ամյա Մնացական Սուքիասյանը:
Դեպքի առթիվ Ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 1-ին և 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասերի հատկանիշներով, դրանք են` ապօրինի կերպով հրազեն ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը և խուլիգանությունը՝ դիտավորությամբ հասարակական կարգը կոպիտ կերպով խախտելը, որը զուգորդվել է անձի առողջությանը միջին ծանրության վնաս պատճառելով:

Устроивший стрельбу в центре Еревана зять депутата “Ювеци Каро” явился с повинной в полицию 05/19/2014 09:29 | Криминальная хроника
По сведениям Shamshyan, 17 мая был задержан участник стрельбы, произошедшей 17 мая близ Вернисажа в центре Еревана. Им оказался зять депутата от “Процветающей Армении” Каро Карапетяна – 29-летний Гор Аракелян. Последний с повинной явился в Центральный отдел полиции и сдал также пистолет ”Макарова”, из которого были произведены выстрелы.
Ранее, ИА “Фактинфо” со ссылкой на news.am сообщило, что Гор Аракелян, который проживает в здании компании “Прогрестех Армения”, на своей машине Toyota Landcruiser собирался выехать из подземной автостоянки, однако Валерий Ованнисян и Норайр Арутюнян на BMW X 6 преградили ему выезд на полчаса, в результате чего образовалась пробка.
Гор Аракелян, в салоне автомобиля которого находились его жена (дочь Каро Карапетяна) и ребенок, попросил пропустить его, однако Валерий Ованнисян и Норайр Арутюнян не откликнулись на его просьбу. После этого Гор Аракелян вышел из машины и вступил в перепалку с ними.
Обстановка накалилась. Присутствующие пытались призвать их к порядку, сославшись на то, что тот с женой ребенком, однако Валерий и Норайр в ответ заявили, что видят, что он семьей, поэтому его вывели из машины, чтобы “расправиться” с ним во дворе.
Ранее ИА “ФактИнфо” сообщало, что 17 мая в центре Еревана раздались выстрелы. В 13.30 на ул. Ханджяна (близ “Вернисажа”), у входа в здание компании “Прогрестех Армения” неизвестный открыл стрельбу, в результате которой пострадали 5 человек. В больнице ИА “ФактИнфо” сообщили, что огнестрельные ранения получили 26-летний Мясник Айрапетян, 30-летний Валерик Ованнисян, 30-летний Норайр Арутюнян, 64-летняя Альбина Айрапетян и 72-летний Мнацакан Сукиасян.
По факту стрельбы в центре Еревана в Полиции было возбуждено уголовное дело по ч. 1 ст. 235 и ч. 4 ст. 258 УК РА(“незаконное приобретение, сбыт, хранение, передача или ношение” оружия) и “(хулиганство, умышленное нарушение общественного порядка, сопряженное с причинением здоровью вреда средней тяжести)”.