Նոր նախարարը աշխատակազմի ղեկավար է նշանակել Յուրի Վարդանյանի կողմից աշխատանքից ազատված Վահե Էլոյանին 05/16/2014   09:30  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ը  գրում է, որ սպորտի և երիտասաևդության նոր նախարար Գաբրիել Ղազարյանը որոշում է կայացրել, ըստ որի՝ նախարարության աշխատակազմի ղեկավար է նշանակվել Յուրի Վարդանյանի կողմից աշխատանքից ազատված աշխատակազմի նախկին ղեկավար Վահե Էլոյանը:
Լրատվամիջոցը հիշեցնում է, որ կառավարության նիստի ժամանակ Յ.Վարդանյանը հայտարարել էր, որ Էլոյանն իր դիմումի համաձայն ազատվել է աշխատանքից: Սակայն հետո պարզվել էր, որ նա դիմում չի գրել, այնուհետև դիմել էր դատարան:

“Грапарак”: Новый глава Минспорта назначил руководителем аппарата ведомства уволенного ранее Юрием Варданяном Ваге Элояна 05/16/2014 09:50 | Пресса
Газета “Грапарак” пишет, что новый министр спорта и по делам молодежи Габриел Казарян принял решение, согласно которому руководителем аппарата Минспорта назначен бывший руководитель аппарата, которого ранее освободил от должности экс-глава ведомства Юрий Варданян.
СМИ напоминает, что на заседании правительства Ю. Варданян заявил, что Элоян подал в отставку по собственному желанию. Впоследствии, однако, выяснилось, что он не писал заявления об уходе, а затем обратился в суд.