Վաղը քառյակը նիստ կգումարի 05/16/2014   14:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վաղը կեսօրին Ազգային ժողովի ոչ իշխանական չորս խմբակցությունների ներկայացուցիչները խորհրդարանում կգումարեն հերթական դռնփակ նիստը:
Քառյակի ներկայացուցիչները գերադասում են, սովորականի նման, օրակարգի մասին նախապես չհայտնել` ընդգծելով, թե այն կձևավորվի նիստում` մասնակից քաղաքական ուժերի առաջարկությունների հիման վրա:
Նշենք, սակայն, որ երկուշաբթի` մայիսի 19-ին մեկնարկելիք ԱԺ հերթական քառօրյա լիագումար նիստերում ակնկալվում է նորակազմ կառավարության գործունեության ծրագրի քննարկումը: Ըստ այդմ, չի բացառվում, որ քառյակն անդրադառնալու է այս հարցում հնարավոր միասնական դիրքորոշում ձևավորելու հարցին:

Непровластная “четверка” парламента Армении созовет завтра очередное закрытое заседание 05/16/2014 14:57 | Лента новостей
Завтра в полдень представители непровластных фракций парламента Армении созовут очередное заседание за закрытыми дверями.
Представители “четверки” предпочитают как обычно заблаговременно не уведомлять о повестке, отмечая, что она будет сформирована на заседании на основе предложений политических сил, участвующих во встрече.
Отметим, что в понедельник, 19 мая, стартуют очередные четырехдневные заседание НС РА, на которых, как ожидается, будет рассмотрена программа деятельности нового правительства.