Կաշառք ստանալու համար կալանավորվել է հոսպիտալի թերապևտիկ բաժանմունքի բժիշկը 05/15/2014 11:38 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ժամկետային զինծառայողին մինչև զորացրվելը կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալի թերապևտիկ բաժանմունքում պահելու և դրա դիմաց կաշառք ստանալու համար թերապևտիկ բաժանմունքի բժիշկ-օրդինատոր, բուժծառայության կապիտան Սուսաննա Եգանյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով՝ պաշտոնատար անձի կողմից խոշոր չափի կաշառք ստանալու համար:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին տեղեկացրեց ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը հավելելով, որ Ս. Եգանյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանքը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ՊՆ ՌՈ օպերատիվ ծառայության կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ 2014թ. մարտի 24-ից ապրիլի 14-ն ընկած ժամանակահատվածում քաղաքացի Ա.-ն, ներկայանալով որպես Մխիթար Հերացու անվան բժշկական կենտրոնի կարդիոլոգիայի բաժանմունքի պետ, քաղաքացի Մ.Գ.-ից պահանջել և ստացել է ընդհանուր 480.000 դրամ` վերջինիս որդուն` պարտադիր ժամկետային զինծառայող Ս.Վ-ին, մինչև զորացրման ժամկետի ավարտը` 2014թ. հունիսի 5-ը, ՀՀ պաշտպանության նախարարության կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալի թերապևտիկ բաժանմունքում պահելու համար:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետով և փոխանցվել է ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությանը:

В Армении врач терапевтического отделения военного госпиталя взята под стражу за взятку 05/15/2014   12:24  |  Актуальная тема
Врача-ординатора терапевтического отделения, капитана медслужбы Сусанну Еганян уличили в получении взятки за содержание в центральном клиническом госпитале солдата-срочника до его демобилизации. Ей предъявлено обвинение по п. 3 ч. 3 ст. 311 УК Армении (“получение должностным лицом взятки в крупном размере ”).
Об этом корреспонденту ИА “ФактИнфо” сообщила старший офицер следственной службы Минобороны РА Мэри Саргсян.Она также проинформировала, что в отношении С. Еганян избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Напомним, что в результате предпринятых сотрудниками оперативной службы Военной полиции МО РА оперативно-розыскным мероприятиям было установлено, в промежутке между 24 марта и 14 апреля некий гражданин А., представившись начальником кардиологического отделения медцентра имени Мхитара Гераци, потребовал и получил от гражданина М.Г. в общей сложности 480.000 драмов за то, чтобы оставить солдата-срочника С.В. в терапевтическом отделении Центрального клинического госпиталя Минобороны до истечения срока демобилизации (5 июня).
По данному факту в Военной полиции возбуждено уголовное дело по пункту 5 ч. 2 статьи 178. Дело передано следственной службе МО. Ведется следствие.