Արա Բուդաղյանի առաջադրումը Գորիսի քաղաքապետի ընտրություններում խառնել է Սուրիկ Խաչատրյանի բոլոր խաղաքարտերը 05/14/2014   09:28  |  Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ի ուշադրության կենտրոնում է հունիսի 8-ին կայանալիք ՏԻՄ ընտրությունների թեման:
Մասնավորապես՝ լրատվամիջոցը գրում է Գորիսի քաղաքապետի թեկնածուների մասին:
Բանն այն է, որ, ինչպես գրում է թերթը, Ավետիք և Արտակ Բուդաղյանների հարազատ եղբոր՝ Արա Բուդաղյանի առաջադրումը Գորիսի քաղաքապետի ընտրություններում խառնել է Սուրիկ Խաչատրյանի բոլոր խաղաքարտերը:
Լրատվամիջոցը հիշեցնում է, որ Սյունիքի նախկին մարզպետն այդ ընտրություներում սատարելու է Վաչագան Ադունցին, իսկ Արա Բուդաղյանն առաջադրվել է վերջին պահին:
Բացի Ադունցից և Բուդաղյանից՝ առաջադրվել են նաև անկուսակցական Հրայր  Յոլյանը և անկուսակցական Տիգրան Կարապետյանը:
Թղթակիցը զրուցել է Արա Բուդաղյանի վստահված անձ Ռոբերտ Սահակյանի և թեկնածուներից Տիգրան Կարապետյանի հետ: Ըստ թերթի՝ նրանք սենսացիոն հայտարարություններ են արել, մասնավորապես, որ ՀՀԿ-ն Սուրիկ Խաչատրյանի թեկնածուին չի սատարելու, իսկ Բուդաղյանների գործով նոր զարգացումներ են սպասվում:

“Айкакан жаманак”: Выдвижение Ара Будагяна спутало все карты экс-губернатору Сурену Хачатряну 05/14/2014 09:49 | Пресса
Выдвижение родного брата Аветика и Артака Будагянов – Ара Будагяна - на выборах мэра Гориса, спутало все карты Сурику Хачатряну, пишет газета “Айкакан жаманак”.
СМИ напоминает, что экс-губернатор Сюникской области поддержит на этих выборах Вачагана Адунца, а Ара Будагян выдвинул свою кандидатуру в последний момент.
Кроме Адунца и Будагяна, на пост мэра Гориска претендуют беспартийные Грайр Йолян и Тигран Карапетян.
Корреспондент издания побеседовал с доверенным лицом Ара Будагяна – Робертом Саакяном - и одним из кандидатов Тиграном Карапетяном. По сведениям газеты, они сделали сенсационные заявления, в частности, сообщили, что РПА не поддержит кандидата Сурика Хачатряна, а по делу Будагянов ожидаются новые развития.