Վարչապետն ԻՏՁՄ ներկայացուցիչների հետ քննարկել է ՏՏ ոլորտի զարգացմանն ուղղված հարցեր 05/14/2014   11:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության խորհրդի անդամների հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության  հետ կապերի վարչությունը:
Հանդիպման ընթացքում կառավարության ղեկավարին է ներկայացվել միության գործունեությունը, այնուհետև քննարկվել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների
ոլորտի զարգացման հեռանկարները, առաջիկա ծրագրերն ու հիմնական ուղղությունները: Մասնավորապես, երկուստեք կարևորվել է որակյալ կադրերի պատրաստման ուղղությամբ կրթական ծրագրերի իրականացումը, մարզերում ՏՏ բնագավառի զարգացման խնդիրը:
Հովիկ Աբրահամյանն ընդգծել է, որ ՏՏ ոլորտի զարգացումը լինելու է կառավարության առաջնայնություններից մեկը, և պետությունը շահագրգռված է շարունակելու սերտ համագործակցությունն այս բնագավառի ընկերությունների հետ:
Կողմերը պայմանավորվել են, որ առաջիկայում ՏՏ ոլորտը կառավարությանը կներկայացնի բնագավառի զարգացմանն ուղղված հստակ ծրագրեր՝ դրանք համատեղ իրականացնելու նպատակով:

Премьер-министр Армении обсудил с представителями UITE перспективы развития ИТ-сферы 05/14/2014 12:44 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Овик Абрамян за рабочим завтраком обсудил с членами Совета Союза предприятий информационных технологий(UITE) вопросы развития сферы.
Как передает пресс-служба Правительства Армении, на встрече премьеру представили деятельность Союза, а затем обсудили перспективы развития сферы информационных технологий, предстоящие программы и основные направления. В частности, стороны обоюдно отметили важность реализации образовательных программ по подготовке качественных кадров, а также проблему развития ИТ в областях Армении.
Овик Абрамян подчеркнул, что развитие сферы информационных технологий будет одним из приоритетов Правительства, и государство заинтересовано в продолжении тесного сотрудничества с ИТ-компаниями. Стороны договорились о том, что в ближайшее время представители сферы ИТ представят конкретные программы развития с целью их совместной реализации.