Վարդան Այվազյանը՝ գազի հարցերով ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողովի նախագահ 05/13/2014 09:20 | Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ն անդրադարձել է գազի հարցերով ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողովի նախագահի թեմային՝ հիշեցնելով, որ օրեր առաջ լուրեր էին պտտվում, որ այդ հանձնաժողովի նախագահը լինելու է ԱԺ տնտեսական հարցերի նախագահ Վարդան Այվազյանը:
Ինչպես նշում է թերթը, երեկ տեղի է ունեցել գազային հանձնաժողովի հերթական նիստը, որի ժամանակ հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Վ.Այվազյանը:
Միաժամանակ, լրատվամիջոցը հիշեցնում է, որ նախկինում այդ հանձնաժողովի նախագահը Դավիթ Հարությունյանն էր, ով նշանակվեց ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար:

“Айкакан жаманак”: Вардан Айвазян возглавит временную комиссию по газовым вопросам 05/13/2014 10:02 | Пресса
Не так давно муссировались слухи о том, что глава постоянной комиссии НС РА по экономическим вопросам Вардан Айвазян займет пост председателя временной комиссии по газовым вопросам. Об этом пишет газета “Айкакан жаманак”
Как отмечает издание, накануне состоялось очередное заседание комиссии по газовому вопрос, в ходе которого председателем комиссии был избран В. Айвазян.
СМИ при этом напоминает, что ранее эту комиссию возглавлял Давид Арутюнян, который был назначен министром-руководителем аппарата Правительства РА.