Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի նախագահները մասնակցել են Ֆրանսիայի ազգային հերոսի անվամբ անվանակոչված պուրակի բացմանը 05/13/2014   14:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ֆրանսիայի Նախագահ Ֆրանսուա Օլանդի Հայաստան պետական այցի շրջանակներում այսօր նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Ֆրանսուա Օլանդը մասնակցել են բանաստեղծ, ֆրանսիական Դիմադրության շարժման մարտիկ, Ֆրանսիայի ազգային հերոս Միսաք Մանուշյանի անվամբ Երևան քաղաքում անվանակոչված պուրակի բացման արարողությանը:
Երկու երկրների նախագահները շնորհակալություն են հայտնել միջոցառման կազմակերպիչներին և երևանցիներին՝ արարողությանը մասնակցելու և Միսաք Մանուշյանի հիշատակը հարգելու համար:

Президенты Армении и Франции приняли участие в церемонии открытия сквера имени Мисака Манушяна в Ереване 05/13/2014   14:25  |  Лента новостей
В рамках государственного визита Франсуа Олланда в Армению, сегодня президенты Серж Саргсян и Франсуа Олланд приняли участие в церемонии открытия в Ереване сквера, названного в честь активного участника Французского Сопротивления, Национального героя Франции, поэта Мисака Манушяна
Как сообщает пресс-служба главы президента Армении, главы государств выразили благодарность организаторам этого мероприятия и ереванцам за участие в этой церемонии в знак уважения памяти Мисака Манушяна.