Փորձաքննություն է նշանակվել՝ պարզելու չեզոք գոտում հայտնաբերված ավագ լեյտենանտի մահվան պատճառները 05/12/2014   12:50  |  Քրեական խրոնիկոն
Վայոց Ձորի մարզի N զորամասի ավագ լեյտենանտի դին հայտնաբերելուց հետո նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը:
Փաստի առթիվ հարուցված է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 365-րդ հոդվածի 1-ին մասով (Մարտական հերթապահության կամ մարտական ծառայություն կրելու կանոնները խախտելը):
Հիշեցնենք, որ մայիսի 11-ին` ժամը 18:03-ի, սահմաններում, սահմանային չեզոք գոտում` Տանձիկի ջրամբարում, հայտնաբերվել է զինծառայող ավագ լեյտենանտ Մերուժան Հարությունյանի դին:
Ինչպես «Փաստինֆոն» ավելի վաղ տեղեկացրել էր, ավագ լեյտենանտ Հարությունյանը մայիսի 1-ի երեկոյան դուրս էր եկել զորամասից և անհետացել: Ըստ նախնական տվյալների՝ սպան, զորամասից դուրս գալով, ուղևորվել է դեպի Վայքի և Արենիի կողմը:

Судмедэкспертиза поможет пролить свет на причины гибели пропавшего военнослужащего Меружана Арутюняна 05/12/2014   13:31  |  Криминальная хроника
Назначена судмедэкспертиза тела погибшего старшего лейтенанта N –ской воинской части Вайоцдзорской области. Об этом в беседе с корреспондентом ИА “ФАктИнфо” старший офицер следственной службы министерства обороны РА Мэри Саргсян.
По данному факту возбуждено уголовное дело по ч. 1ст. 365 УК РА ( нарушение правил несения боевого дежурства или боевой службы”).
Напомним, накануне, 11 мая, на нейтральной пограничной зоне в водохранилище Тандзика был обнаружен труп военнослужащего Меружана Арутюняна.
Как ранее сообщало ИА “ФактИнфо”, 1 мая вечером старший лейтенант ВС Армении вышел из воинской части и пропал без вести. По предварительным данным, офицер, выйдя из воинской части, направился в сторону Вайка и Арени.