Փոխվարչապետը ներկայացրեց Կոտայքի նորանշանակ մարզպետին 05/10/2014   12:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գեւորգյանն այսօր Կոտայքի մարզպետարանի աշխատակազմին, հանրապետական գործադիր մարմինների տարածքային ստորաբաժանումների, համայնքների ղեկավարներին ներկայացրեց նորանշանակ մարզպետ Արամ Հարությունյանին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ կառավարության Տարածքային կառավարման նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Ա. Գեւորգյանը շնորհակալություն հայտնեց նախկին մարզպետ Կովալենկո Շահգալդյանին եւ բարձր գնահատեց մարզպետի պաշտոնում նրա երկարատեւ աշխատանքը: Փոխվարչապետը հույս հայտնեց, որ նա իր փորձով ու գիտելիքներով հետագայում եւս օգտակար կլինի պետական կառավարման համակարգում:
Ներկայացնելով նորանշանակ մարզպետին՝ փոխվարչապետը նշեց, որ նա երկար տարիներ աշխատել է հանրապետական գործադիր մարմնում, ծանոթ է նաեւ մարզին ու մարզում առկա խնդիրներին:
Հաջողություններ եւ արդյունավետ աշխատանք մաղթելով մարզպետին՝ փոխվարչապետը վստահություն հայտնեց, որ նա իր ջանքերը կներդնի խնդիրների լուծման, մարզում տարբեր ծրագրերի կենսագործման համար: Ա. Գեւորգյանը նաեւ տեղեկացրեց, որ առաջիկայում կայցելի մարզի համայնքներ՝ իրականացվող

Вице-премьер Армении представил сотрудникам администрации Котайкской области нового губернатора 05/10/2014   13:56  |  Лента новостей
Вице-премьер Армении,  министр территориального управления Армен Геворкян сегодня представил сотрудникам администрации Котайкской области, исполнительным органам административно-территориальных единиц, руководителям общин новоназначенного губернатора Арама Арутюняна. Об этом сообщает пресс-служба министерства территориального управления Армении.
Армен Геворкян выразил благодарность Коваленко Шахгалдяну и высоко оценил его многолетнюю работу на посту губернатора Котайкской области. Вице-премьер выразил надежду на то, что в дальнейшем опыт и знания экс-губернатора будут также полезны для государственной системы управления.
Представляя новоназначенного губернатора Котайкской области, вице-премьер отметил, что Арам Арутюнян долгое время работал в органах исполнительной власти, также знаком с регионом и сегодняшними проблемами провинции.
Вице-премьер пожелал Араму Арутюняну успеха и эффективности в его деятельности. Армен Геворкян выразил уверенность, что новоназначенный губернатор приложит все усилия для решения проблем и реализации различных проектов. А.Геворкян также проинформировал, что в ближайшее время посетит с визитом общины области для ознакомления с процессом реализуемых программ.