Կոնստանտին Օրբելյանի հուղարկավորությունը կկայանա մայիսի 11-ին 05/09/2014 12:21 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի նախագահությամբ կառավարությունում կայացել է ԽՍՀՄ և ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Կոնստանտին Օրբելյանի մահվան կապակցությամբ ՀՀ վարչապետի որոշմամբ ստեղծված թաղման կառավարական հանձնաժողովի նիստը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Նիստում որոշվել է, որ մեծ արտիստի վերջին հրաժեշտի արարողությունը տեղի կունենա մայիսի 11-ին, ժամը 12:00-14:00-ը՝ Արամ Խաչատրյան համերգասրահում, հուղարկավորությունը` նույն օրը, Կոմիտասի անվան պանթեոնում:
Ականավոր կոմպոզիտոր, դիրիժոր, դաշնակահար, ԽՍՀՄ և ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Կոնստանտին Օրբելյանն իր մահկանացուն կնքել է 2014 թ. ապրիլի 24-ին կյանքի 86-րդ տարում:

Известный композитор Константин Орбелян будет похоронен 11 мая в ереванском Пантеоне имени Комитаса 05/09/2014   12:34  |  Лента новостей
Под председательством премьер-министра Армении состоялось заседание правительственной комиссии по организации похорон народного артиста СССР, композитора Константина Орбеляна. Об этом сообщает пресс-служба Правительства Ра.
На заседании было принято решение, что церемония прощания с выдающимся артистом состоится 11 мая, с12.00 -14.00 в концертном зале Арама Хачатуряна, а похороны – в тот же день – в ереванском Пантеоне имени Комитаса
Известный композитор, дирижер, пианист народный артист СССР Константин Орбелян скончался 24 апреля 2014г. на 86 году жизни.