ՄԻԵԴ-ում Հայաստանի ներկայացուցիչը դատախազությունում նշանակվեց վարչության պետ 05/08/2014   12:16  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Դավիթ Մանուկի Մելքոնյանը նշանակվել է գլխավոր դատախազության մեղադրանքի պաշտպանության և դատական ակտերի բողոքարկման վարչության պետ:
Այս մասին տեղեկանում ենք դատախազության պաշտոնական կայք-էջից:
Հիշեցնենք, որ Դավիթ Մելքոնյանը  Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում Հայաստանի ներկայացուցիչն էր, ում գործուղման ժամկետը  ՀՀ կառավարությունը  կրճատել էր ապրիլի 30-ի որոշմամբ՝   2014թ. հուլիսի 31-ից նվազեցնելով մինչ 2014թ. մայիսի 1-ը: Այլ կերպ ասած՝ հետ կանչել։
Ներկայացնելով նման որոշման անհրաժեշտությունը` արտաքին գործերի նախարար էդվարդ Նալբանդյանը գործադրի նիստում նշեց, որ Դավիթ Մելքոնյանի շուտափույթ վերադարձը պայմանավորված է Հայաստանում այլ աշխատանքի անցնելով:
Դավիթ Մելքոնյանը ՄԻԵԴ-ում ՀՀ ներկայացուցիչ է նշանակվել 2011 թվականի հուլիսից, այնուհետ պարբերաբար նրա գործուղման ժամկետը, կառավարության որոշմամբ, երկարացվել է:

Экс-представитель Армении в ЕСПЧ назначен главой одного из управлений Генпрокуратуры 05/08/2014   12:58  |  Актуальная тема
Давид Манукович Мелконян назначен начальником Управления Генпрокуратуры Армении по поддержанию обвинения и обжалованию судебных актов.
Об этом сообщается на официальном сайте Генеральной прокуратуры РА.
Напомним, что Давид Мелконян являлся представителем Армении в Европейском суде по правам человека. Правительство Армении по решению от 30 апреля сократило срок его командировки с 31 июля 20114г. до 1 мая 2014г. Иными словами, отозвала его.
Представляя необходимость принятия подобного решения, министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян на заседании Кабмина отметил, что скорейшее возвращение Давида Мелконяна обусловлено переходом на другую работу в Армении.
Давид Мелконян был назначен представителем Армени в ЕСПЧ с июля 2011г., после чего срок его командировки периодически решением Правительства продлевался.