Օմբուդսմենն առաջարկել է իր տարեկան զեկույցի խնդիրների լուծումն ընդգրկել կառավարության ծրագրում 05/07/2014   11:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ Օմբուդսմեն Կարեն Անդրեասյանը նորանշանակ բոլոր նախարարներին ուղարկել է 2013 թվականի մարդու իրավունքների  վիճակի մասին իր զեկույցի համապատասխան բաժինները: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՄԻՊ աշխատակազմը:
Յուրաքանչյուր նախարարի ներկայացվել է  իր կառավարման ոլորտում  նախորդ տարի  հայտնաբերված մարդու  իրավունքներին առնչվող  համակարգային խնդիրները:
Օմբուդսմենը նորանշանակ  Նախարարներին առաջարկել է Տարեկան զեկույցում ներառված խնդիրների լուծումներն  ընդգրկել  նոր Կառավարության ծրագրում և ապագա գործունեության  առաջնահերթություններում:
Օմբուդսմենը հուսով է, որ  զեկույցում վերհանված 182 համակարգային  խնդիրների զգալի մասը 2014 թվականին  կստանան իրենց համարժեք լուծումները:

Омбудсмен Армении предложил новым министрам обозначить в программе своей деятельности пути решения указанных в годовом докладе проблем 05/07/2014   11:22  |  Лента новостей
Накануне омбудсмен Карен Андреасян направил всем министрам соответствующие разделы своего доклада за 2013г. о состоянии прав человека. Об этом сообщает аппарат Защитника прав человека.
Каждому министру были представлены выявленные в минувшем году в управляемых ими ведомствах системные проблемы, связанные с ситуацией с правами человека.
Омбудсмен предложил новоназначенным министрам включить в программу нового Правительства пути решения отмеченных в докладе проблем и обозначить приоритеты дальнейшей деятельности.