Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Աֆղանստանի Նախագահ Համիդ Քարզային 05/07/2014   11:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Աֆղանստանի Իսլամական Հանրապետության Նախագահ Համիդ Քարզային՝ Աֆղանստանի Բադախշան նահանգում տեղի ունեցած սողանքի կապակցությամբ, որը բազմաթիվ զոհերի պատճառ է դարձել: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Նախագահ Քարզային և բարեկամ աֆղան ժողովրդին հղած հեռագրում Սերժ Սարգսյանն անկեղծ ցավակցության հետ միասին տոկունություն և ոգու արիություն է մաղթել զոհվածների հարազատներին ու մերձավորներին, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:

Президент Армении выразил соболезнования главе Афганистана в связи с гибелью людей в результате схода оползня 05/07/2014   12:14  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования президенту Афганистана Хамиду Карзаю в связи с разрушительным оползнем, приведшим к многочисленным человеческим жертвам.Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В телеграмме, адресованной президенту Х.Карзаю и дружественному афганскому народу, Серж Саргсян выразил искренние соболезнования и пожелал стойкости и силы духа родным и близким погибших, а раненым - скорейшего выздоровления.
Напомним, более двух тысяч человек стали жертвами оползня, сошедшего на деревню Хобо-Барик на севере Афганистана.