Նախագահը կմեկնի Ռուսաստան 05/07/2014 16:50 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր երեկոյան աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն: Հանրապետության Նախագահն այցի շրջանակներում մայիսի 8-ին հանդիպում կունենա ՌԴ Նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ Նախագահի պաշտոնական կայք-էջից:
Նույն օրը ՌԴ պաշտպանության կառավարման ազգային կենտրոնում Սերժ Սարգսյանը Ռուսաստանի Դաշնության, Բելառուսի, Ղրղզստանի և Տաջիկստանի հանրապետությունների նախագահների հետ կդիտի ՌԴ Զինված ուժերի կառավարման վարժանքները:
Մոսկվայում Հանրապետության Նախագահը կմասնակցի նաև Ռուսաստանի, Բելառուսի, Ղրղզստանի և Տաջիկստանի նախագահների հետ ոչ պաշտոնական ձևաչափով հանդիպմանը:

Президент Армении Серж Саргсян отправится с рабочим визитом в Россию 05/07/2014 17:19 | Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян сегодня вечером с рабочим визитом отправится в Российскую Федерацию. Президент Армении в рамках визита 8 мая встретится с президентом РФ Владимиром Путиным.
Как сообщает пресс-служба главы армянского государства, В тот же день в Национальном центре управления обороной РФ Серж Саргсян с президентами Российской Федерации, Республики Беларусь, Кыргызской Республики и Республики Таджикистан посмотрит тренировки по управлению Вооруженными Cилами РФ.
В Москве президент республики примет также участие в неформальной встрече с президентами России, Беларуси, Кыргызстана и Таджикистана.