Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և Համաշխարհային բանկի ներկայացուցիչները մտահոգված են ֆիննախի և ՊԵԿ-ի միավորմամբ 05/06/2014   09:31  |  Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ի տեղեկություններով Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և Համաշխարհային բանկի հայաստանյան ներկայացուցչություններում խիստ բացասական են ընդունել ֆինանսների նախարարության և ՊԵԿ-ի միավորումը:
Ըստ լրատվամիջոցի՝ այդ կառույցների ներկայացուցիչներն իրենց մտահոգությունը պատրաստվում են հայտնել առաջիկայում՝ վարչապետի հետ որևէ առիթով հանդիպման ժամանակ:
Թերթի ներկայացմամբ՝ այդ կառույցների մտահոգության պատճառն այն է, որ միավորման արդյունքում վերանում է բյուջեի պլանավորման, հավաքագրման և ծախսման գործառույթներում եղած հակակշիռները:

“Айкакан жаманак”:Представители МВФ и ВБ крайне обеспокоены слиянием Комитета госдоходов и Минфина Армении 05/06/2014   11:04  |  Пресса
Газета “Айкакан жаманак” пишет, что в армянских представительствах Международного валютного фонда и Всемирного банка крайне негативно восприняли слияние Комитета государственных доходов с Минфином Армении.
По информации СМИ, представители этих структур намерены заявить о своих опасениях в ближайшее время на встрече с премьер-министром Армении. Представители этих структур озабочены тем, что в результате объединения исчезает действие противовесов в бюджетном планировании, сборе и расходовании средств.