Վարչապետը ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարարին 05/03/2014 12:28 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել ՀՀ բնապահպանության նորանշանակ նախարար Արամայիս Գրիգորյանին: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայանության հետ կապերի վարչությունը:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել նախկին նախարար Արամ Հարությունյանին երկար տարիների համատեղ աշխատանքի համար և տեղեկացրել, որ նա առաջիկայում կանցնի այլ աշխատանքի: Իր հերթին Արամ Հարությունյանը նշել է, որ բնապահպանության ոլորտը շատ զգայուն է, և նախարարությունում ձևավորվել է ակտիվ, պրոֆեսիոնալ կոլեկտիվ, որն ի վիճակի կլինի նոր նախարարի գլխավորությամբ լուծելու ոլորտի խնդիրները:
Բարձր գնահատելով նորանշանակ նախարարի փորձառությունը և մասնագիտական գիտելիքները՝ կառավարության ղեկավարն ընդգծել է հասարակական կազմակերպությունների հետ համագործակցության կարևորությունը:
«Համոզված եմ, որ կանեք ամեն ինչ, որ որևէ օրենքի խախտում չլինի և կաշխատեք բոլոր բարեփոխումներում ներգրավել նաև հասարակական կազմակերպություններին և քաղաքացիական հասարակությանը: Շատ եմ կարևորում, որ յուրաքանչյուր քայլ մանրակրկիտ ներկայացվի և բացատրվի, որպեսզի հանրությունը ճիշտ ընկալի յուրաքանչյուր բարեփոխում», - նշել է Հովիկ Աբրահամյանը: Վարչապետը շնորհավորել է Արամայիս Գրիգորյանին և մաղթել բեղմնավոր աշխատանք:
Նորանշանակ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ նախագահին և վարչապետին վստահության համար և հավաստիացրել, որ թիմային աշխատանքով կկարողանան հաջողություն արձանագրել:

Премьер-министр Армении представил аппарату Минохраны природы новоназначенного главу ведомства 05/03/2014   13:01  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Овик Абрамян представил аппарату Министерства охраны природы новоназначенного министра Арамаиса Григоряна. Об этом сообщает прес-служба Правитетельства РА.
Премьер-министр поблагодарил бывшего министра Арама Арутюняна за совместную многолетнюю работу и сообщил, что в ближайшее время он перейдет на другую работу.
В свою очередь Арам Арутюнян пожелал успехов новому министру и заверил, что в активный и профессиональный коллектив ведомства в состоянии во главе с новым руководителем справиться со всеми поставленными премьером задачами.
Высоко оценив опыт и профессионализм новоназначенного министра, глава Правительства подчеркнул важность сотрудничества с общественными организациями.
“Уверен, что Вы сделаете все возможное, чтобы пресечь нарушения закона, и постараетесь привлечь к участию в реализации реформ общественные организации и гражданское общество»”,– отметил Овик Абрамян. Премьер поздравил Арамаиса Григоряна пожелал ему плодотворной работы.
Новоназначенный министр поблагодарил президента и премьер-министра Армении за доверие и заверил, что сумеет достичь успехов благодаря командной работе.