Վաղվանից 55 համայնքներում կմեկնարկի ՏԻՄ ընտրություններին թեկնածուների առաջադրումը 05/03/2014   12:22  |  Ընտրական իրավունք
Վաղվանից Արագածոտնի, Արարատի, Արմավիրի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Կոտայքի, Շիրակի, Սյունիքի, Վայոց Ձորի մարզերի 55 համայնքներում կմեկնարկի հունիսի 8-ին անցկացվելիք տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններին թեկնածուների առաջադրումը:
Ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցի համաձայն՝ թեկնածուների առաջադրումը կավարտվի մայիսի 9-ին: Համապատասխան ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովները թեկնածուների գրանցումը կկատարեն մայիսի 9-ից 14-ն ընկած ժամանակահատվածում:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, 55 համայնքներից 36-ում կանցկացվեն համայնքի ղեկավարի, իսկ 30-ում՝ ավագանու անդամի ընտրություններ:
Հիշյալ 55 համայնքներից 53-ը գյուղական, իսկ 2-ը՝ Գորիսը և Ջերմուկը,  քաղաքային համայնքներն են: Վերջիններում նախատեսված են քաղաքապետի ընտրություններ:

Выдвижение кандидатов на предстоящих в 55 общинах Армении выборах в органы местного самоуправления стартует завтра 05/03/2014   12:47  |  Избирательное право
С завтрашнего дня в 55 общинах в Арагацотнской, Араратской,Армавирской, Гегаркуникской, Лорийской, Котайкской, Ширакской, Сюникской, Вайоцдзорской областях стартует выдвижение кандидатов на предстоящих 8 июня выборах в органы местного самоуправления.
Согласно календарному плану основных мероприятий по подготовке и проведению выборов, выдвижение кандидатов завершится 9 мая. Соответствующие окружные избирательные комиссии проведут регистрацию кандидатов с 9 по 14 мая.
Как уже ранее сообщало ИА “ФактИнфо”, в 36 из 55 общин пройдут выборы главы общины, а в 30 – выборы в муниципальный совет.
В 53 из вышеупомянутых 55 общин состоятся выборы главы сельской общины, а в Горисе и Джермук изберут мэра города.