Ոտքը մեխած դատապարտյալը հրաժարվում է բուժօգնությունից 05/02/2014 15:20 | Քրեական խրոնիկոն
«Վանաձոր» ՔԿՀ-ի դատապարտյալ Արթուր Սմբատյանը ով օրեր առաջ ոտքի միջմատային մաշկը մեխել է, հրաժարվում է բուժօգնությունից:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին ասաց ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանը՝ հավելելով, որ մեխը տեղում հեռացվել է:
Ըստ նրա` դատապարտյալն անօրինական պահանջներ է ներկայացնում և ցանկանում է իրեն տեղափոխեն այլ քրեակատարողական հիմնարկ, մասնավորապես` «Նուբարաշեն» ՔԿՀ:
Նշենք, որ Ա.Սմբատյանը «Վանաձոր» ՔԿՀ-ից մի քանի օրով տեղափոխվել է «Նուբարաշեն» ՔԿՀ՝ բուժումներ ստանալու նպատակով, որից հետո նորից վերադարձվել «Վանաձոր» ՔԿՀ:
Գոռ Ղլեչյանի խոսքով՝ Ա.Սմբատյանը դատապարտվել է մի քանի անգամ, իսկ վերջին անգամ դատապարտվել է ազատազրկման մեջ գտնվելու ընթացքում՝ թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության մեղադրանքով:

Забивший гвоздь в ногу осужденный УИУ "Ванадзор” отказывается от медицинской помощи 05/02/2014   15:46  |  Криминальная хроника
Содержащийся в УИУ ‘Ванадзор” 39-летний Артур Смбатян, который несколько дней назад забил в ногу гвоздь, отказывается от медицинской помощи.
Как сообщил корреспондент ИА “ФактИнфо” начальник отдела по связям с общественностью Управления уголовно-исполнительных учреждений Минюста РА Гор Глечян, сотрудники УИУ оперативно вынули гвоздь.
По его словам, осужденный выдвигает незаконные требования: он хочет, чтобы его перевели в другое уголовно-исполнительное учреждение, в частности УИУ “Нубарашен”.
Отметим, что А. Смбатян был переведен из УИУ “Ванадзор” в УИУ “Нубарашен” для лечения, по прохождении которого, его вновь вернули в УИУ “Ванадзор”.
Как сообщил Гор Глечян, А. Смбатян был неоднократно судим, а в последний раз он был осужден в ходе отбывания наказания по обвинению в незаконном обороте наркотиков.