Օդեսայում բռնկված հրդեհի հետեւանքով մահացել է 38 մարդ 05/02/2014   23:38  |  Միջազգային լրահոս
Օդեսայի արհմիությունների տանը բռնկված հրդեհի պատճառով մահացել է 38 մարդ: Նման տվյալ է հրապարակել «Интерфакс» գործակալությունը` հղում կատարելով Ուկրաինայի ներքին գործերի նախարարության  Օդեսայի վարչության լրատվական ծառայությանը:
«Հրդեհի հետեւանքով մահացել է 38 մարդ. 8-ը հրդեհի ժամանակ նետվել է պատուհանից, իսկ 30-ը խեղդվել է ծխից», - ոստիկանության հաղորդագրությունն է մեջբերում «Интерфакс»-ը:
Հաղորդագրության համաձայն, հրդեհը բռնկվել է եվրամայդանի  կողմնակիցների եւ ընդդիմադիրների միջեւ Օդեսայում մայիսի 2-ին տեղի ունեցած ընդհարումների հետեւանքով: Հաղորդվում է, որ հրդեհն արդեն մարվել է:
Նույն աղբյուրի համաձայն, ընդհարումների հետեւանքով բուժօգնության է դիմել 40 տուժող, որոնցից 10-ը` ոստիկանության ներկայացուցիչներ:

38 человек погибли при пожаре в Доме профсоюзов в Одессе 05/02/2014   22:49  |  Международные новости
В Одессе в результате пожара в Доме профсоюзов погибли 38 человек, сообщает “Интерфакс” со ссылкой на пресс-службу Управления МВД Украины в Одесской области.
"В результате пожара 38 человек погибли: 8 - выпрыгнули из окон во время пожара и 30 - задохнулись угарным газом", - цитирует сообщение МВД агентство "Интерфакс".
Согласно информации, пожар вспыхнул в результате столкновений противников майдана и сторонников унитарной Украины.
В настоящее время пожар ликвидирован.
В сообщении отмечено, что в результате противостояния между сторонниками Евромайдана и Антимайдана в больницы обратились 40 пострадавших, ранены 10 сотрудников милиции.