Բրիտանուհին Մոսկվայի ոստիկանությունում հայտարարել է, որ ԱՄՆ քաղաքացին իրեն բռնաբարել է 04/29/2014   11:07  |  Միջազգային լրահոս
Մեծ Բրիտանիայի քաղաքացին հաղորդում է ներկայացրել Մոսկվայի ոստիկանություն` ԱՄՆ քաղաքացու կողմից իրեն ծեծելու եւ բռնաբարելու վերաբերյալ: Այս մասին հաղորդում է  «Интерфакс» գործակալությունը:
22-ամյա բրիտանուհին Մոսկվայում պրակտիկա է անցնում` մարկետինգի եւ տուրիզմի ոլորտում: Ըստ նրա, դեպքը տեղի է ունեցել լույս ապրիլի 27-ի գիշերը: Ենթադրվող հանցագործությունը կատարել է ԱՄՆ քաղաքացին, ում հետ երիտասարդ կինը ալկոհոլ է խմել:
Հաղորդվում է, որ բրիտանուհին ոստիկանություն հաղորդում է ներկայացրել՝ Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատանը խորհրդատվություն ստանալուց հետո:

22-летняя британка заявила в московскую полицию, что ее изнасиловал гражданин США 04/29/2014   11:28  |  Международные новости
К московским полицейским обратилась за помощью гражданка Великобритании. Девушка заявила, что была изнасилована американцем. Об этом сообщает «Интерфакс» со ссылкой на источник в правоохранительных органах.
22-летняя гражданка Великобритании, проходящая в Москве практику в области маркетинга и туризма, обратилась в отдел полиции Таганского района столицы.
По словам женщины, преступление было совершено ночью 27 апреля. Предположительно, преступление совершил гражданин США, с которым британка распивала спиртные напитки.
Сообщается, что в московскую полицию женщина обратилась после консультаций в посольстве Великобритании.