Արամայիս Գրիգորյանին կազատեն աշխատանքից 04/29/2014   14:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարության վաղվա նիստում, ամենայն հավանականությամբ, Արարատի մարզպետ Արամայիս Գրիգորյանին աշխատանքից ազատելու որոշում կկայացվի: Այս որոշման նախագիծն արդեն իսկ ընդգրկված է ՀՀ կառավարության՝ վաղվա նիստի օրակարգում:
Ի դեպ, իբրև հիմնավորում՝ նախագծում նշված է. «Այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ»:
Թե ի՞նչ նոր աշխատանքի կանցնի Արարմայիս Գրիգորյանը, առայժմ պաշտոնապես չի նշվում, բայց ըստ շրջանառող լուրերի՝ նա կփոխարինի Արամ Հարությունյանին` բնապահպանության նախարարի պաշտոնում:
Հիշեցնենք, որ կառավարությունում աշխատանքի փորձ Արարմայիս Գրիգորյանն ունի: Նա 2008-2009 թթ. աշխատել է իբրև գյուղատնտեսության նախարար` կոալիցիոն կառավարությունում` ՀՅԴ քվոտաով:

Арамаис Григорян будет освобожден с поста губернатора Араратской области Армении 04/29/2014 14:43 | Лента новостей
На завтрашнем заседании Правительства Армении, по всей вероятности, будет принято решение об освобождении губернатора Араратской области Арамаиса Григоряна от занимаемой должности. Данный проект решения уже включен в повестку дня завтрашнего заседания Кабмина.
В качестве фомулировки в проекте решения указано: "в связи с переходом на другую работу".
Официальной информации о том, какую должность прочат Арамаису Григоряну, нет. Согласно муссируемым слухам, он сменит Арама Арутюняна на посту министра охраны природы Армении.
Напомним, что Арамаис Григорян имеет опыт работы в Правительстве РА. Он занимал с 2008 по 2009гг. возглавлял Министерство сельского хозяйства по квоте АРФД в коалиционном правительстве.