Հեղինե Բիշարյան. ՕԵԿ խմբակցությունն այսուհետ ընդդիմադիր է 04/28/2014 12:34 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Այս մասին, ԱԺ կանոնակարգ-օրենքի համաձայն, այսօր մեկնարկած Ազգային ժողովի լիագումար նիստում քիչ առաջ հայտարարեց ՕԵԿ խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանը:
ԱԺ կանոնակարգ-օրենքի 14-րդ հոդվածի 1.1-րդ կետը սահմանում է, որ խմբակցությունը համարվում է ընդդիմադիր, եթե խմբակցության ղեկավարը կամ քարտուղարը Ազգային ժողովի նիստում հանդես է գալիս ընդդիմադիր լինելու մասին հայտարարությամբ, և խմբակցությունն ստեղծած առանձին կուսակցության կամ կուսակցությունների դաշինքը կազմած կուսակցություններից որևէ մեկի առաջադրած անձ կառավարության կազմում ընդգրկված չէ:

Парламентская фракция “Оринац еркир” официально объявила о переходе в оппозицию 04/28/2014   13:09  |  Актуальная тема
“Оринац еркир” отныне является оппозициейСоответствующее заявление на начавшемся немногим ранее пленарном заседании сделала руководитель фракции “Оринац еркир” Егине Бишарян.
Согласно п. 1.1 ст. 14 закона о Регламенте НС РА, фракция считается оппозиционной, если руководитель или секретарь фракции выступает на заседании Национального Собрания с заявлением о ее оппозиционности, и лицо, выдвинутое отдельной партией, создавшей фракцию, или одной из партий, составивших союз партий, не включено в состав Правительства.