Այսօր` ժամը 18:30-ին, ԱԺ արտահերթ նիստ, վաղը՝ ԱԺ նախագահի ընտրություն 04/28/2014 18:05 | ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի նախագահի թափուր պաշտոնում առաջադրված, «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբիկ Հակոբյանը քիչ առաջ իր եզրափակիչ ելույթում հանեց թեկնածությունը:
Այսպիսով՝ ԱԺ նախագահի պաշտոնի համար վաղը կքվեարկվեն ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար, կուսակցության փոխնախագահ Գալուստ Սահակյանի և ինքնաառաջադրված, «Հայ ազգային կոնգրես» խմբակցության անդամ, նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանի թեկնածությունները:
Մինչ այդ, այսօր՝ ժամը 18:30-ին, ԱԺ պատգամավորների 1/3-ի նախաձեռնությամբ հրավիրված արտահերթ նիստում կքննարկվի ԱԺ Ժամանակավոր հաշվիչ հանձնաժողովի ձևավորման կարգի մեջ փոփոխություն կատարելու մասին հարցը:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ հայտնել էր, ԱԺ վեց խմբակցություններից հինգը` «Բարգավաճ Հայաստան»-ը, «Ժառանգություն»-ը, «Օրինաց երկիր»-ը, «ՀՅԴ»-ն և «ՀԱԿ»-ը, հրաժարվել են մասնակցել ԱԺ Ժամանակավոր հաշվիչ հանձնաժողովի աշխատանքներին:

Голосование по избранию спикера парламента Армении состоится завтра 04/28/2014   18:52  |  Лента новостей
Руководитель парламентской фракции “Наследие” Рубен Акопян, выдвинувшийся на пост спикера парламента Армении, в своем последнем выступлении заявил, что снимает свою кандидатуру.
Таким образом, в ходе завтрашнего заседания на голосование будут выставлены кандидатуры вице-председателя правящей Республиканской партии, руководителя фракции РПА Галуста Саакяна и самовыдвиженца, члена оппозиционного “Армянского национального конгресса” Гранта Багратяна.
На созванном в 18.30 сегодня по инициативе 1/3 депутатов парламента внеочередном заседании будет рассмотрен вопрос о внесении поправок в порядок формирования временной Счетной комиссии НС РА.
Как сообщало ранее ИА “ФактИнфо”, пять из шести фракций - Процветающая Армения”, “Наследие”, “Оринац еркир”, АРФ “Дашнакцутюн”, “Армянский национальный конгресс” - в ходе совещания у вице-спикера Эдуарда Шармазанова отказались от участия в работе Счетной комиссии Национального Собрания РА.