ԱԺ ոչ իշխանական խմբակցությունները վարչապետին են հանձնել կուտակայինի վերաբերյալ իրենց հեղինակած նախագիծը 04/25/2014   16:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
Քիչ առաջ ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը՝ փոխվարչապետի պաշտոնակատար Արմեն Գեւորգյանի եւ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանի ուղեկցությամբ, դուրս եկավ «Բարգավաճ-Հայաստան» խմբակցության սենյակից, որտեղ իրենց հերթական դռնփակ քննարկումն էին կազմակերպել ԱԺ ոչ իշխանական 4 խմբակցությունները։
Վարչապետը հրաժարվեց պատասխանել լրագրողների հարցերին՝ խոստանալով կառավարության ձեւավորումից հետո հրավիրել մամուլի ասուլիս եւ պատասխանել հետաքրքրող բոլոր հարցերին։
Այդուհանդերձ, Հ.Աբրահամյանը նշեց, որ, իմանալով քառյակի հանդիպման մասին, որոշել է մասնակցել։ Վարչապետի փոխանցմամբ՝ քննարկվել են մասնավորապես կուտակային կենսաթոշակների բարեփոխումները, եւ ոչ իշխանական 4 խմբակցությունները վարչապետին ներկայացրել են խնդրի վերաբերյալ իրենց հեղինակած նախագիծը։ «Մեզ տրամադրվեց նախագիծ, հիմա կվերադառնանք կառավարություն եւ կփորձենք քննարկել»,- հայտարարեց վարչապետը։
ԱԺ ոչ իշխանական 4 խմբակցությունները ներկայումս շարունակում են իրենց դռնփակ քննարկումը։
Ինչպես ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել է «Բարգավաճ-Հայաստան» խմբակցության սենյակում մեկնարկած ԱԺ ոչ իշխանական 4 խմբակցությունների ներկայացուցիչների դռնփակ հանդիպման մասնակիցներին վարչապետն անակնկալ է մատուցել եւ փոխվարչապետի պաշտոնակատար Արմեն Գեւորգյանի եւ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանի ուղեկցությամբ միացել հանդիպման մասնակիցներին։

Премьер-министр Армении Овик Абраамян принял участие в закрытой встрече непровластной “четверки” 04/25/2014   17:19  |  Лента новостей
Немногим ранее премьер-министр Армении Овик Абраамян в сопровождении и.о. вице-премьера Армена Геворкяна и министра-руководителя Давида Арутюняна вышел из кабинета фракции “Процветающей Армении” , где проходила очередная встреча четырех непровластных парламентских фракций.
Премьер отказался отвечать на вопросы журналистов, пообещав после формирования Правительства созвать пресс-конференцию и ответить на все интересующие вопросы.
О. Абраамян отметил, что, узнав о встрече “четверки” принял решения поучаствовать в ней. По словам главы Правительства, на встрече обсуждалась пенсионная реформа, и представители четырех непровластных фракций представили премьер-министру инициированный им законопроект. “Нам был предоставлен законопроект, сейчас мы вернемся в здание правительства, где обсудим его”, - сказал премьер.