Գլխավոր դատախազի խորհրդականն ազատվել է աշխատանքից եւ պաշտոն ստացել կառավարությունում 04/25/2014   12:11  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Նունե Խաչատրյանն ազատվել է պաշտոնից և նշանակվել ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարարի՝ Դավիթ Հարությունյանի  տեղակալ:
Ի դեպ, թեև ՀՀ գլխավոր դատախազության կայք-էջում Նունե Խաչատրյանի անունը նշվում է որպես գլխավոր դատախազի խորհրդական, սակայն կառավարության կայք-էջի համաձայն՝ նա ազատվել է աշխատանքից եւ ապրիլի 25-ից նշանակվել ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարարի տեղակալ։
Նշենք, որ Նունե Խաչատրյանը ժամանակին զբաղեցրել է ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնը, իսկ գլխավոր դատախազի խորհրդականի պաշտոնում պաշտոնավարել է մի քանի ամիս։
Գեւորգ Կոստանյանի՝ ՀՀ գլխավոր դատախազ նշանակվելուց հետո նա ազատվել էր արդարադատության նախարարի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնից եւ նշանակվել գլխավոր դատախազի խորհրդական։

Нуне Хачатрян освобождена с поста советника генпрокурора Армении в связи с назначением замминистра-руководителя аппарата Правительства 04/25/2014   12:33  |  Актуальная тема
Советник генпрокурора Армении Нуне Хачатрян освобождена от занимаемой должности и назначена заместителем министра-руководителя аппарата Правительства РА.
Отметим, что Нуне Хачатрян в свое время занимала пост руководителя аппарата Министерства юстиции РА, а в должности советника генпрокурора она проработала несколько месяцев.
После назначения Геворка Костаняна на должность генерального прокурора Армении Н. Хачатрян была освобождена с поста руководителя аппарата Министерства юстиции РА и назначена советником генпрокурора.
14:46 16/04/2014  |  Лента новостейОваннес Маркарян заверил, что дальнейшее пребывание “Оринац еркир” в составе коалиции зависит не от министерских портфелей
11:23 16/04/2014  |  Пресса"Грапарак": Давид Локян может занять пост вице-премьера,если АРФ “Дашнакцутюн" войдет в коалицию