Արթուր Օսիկյան. ՃԵԿ խախտումների համար գործող տուգանքների չափերը կվերանայվեն 04/23/2014   14:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արագաչափերի և տեսանկարահանող սարքերի տեղադրումն էապես հանգեցրել է ճանապարհային երթևեկության կանոնների խախտումների ու մահվան ելքով պատահարների թվի էական նվազեցմանը:
Այս մասին «Ճանապարհային երթևեկության կանոնների խախտումների համար վարչական պատասխանատվությունը, ճանապարհային անվտանգության ապահովման միջոցների կիրառումը և ավտոկայանատեղերի գործունեության կազմակերպումը» թեմայով խորհրդարանական լսումների ժամանակ հայտնեց ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Արթուր Օսիկյանը:
Միևնույն ժամանակ` նա ընդունեց, որ, իհարկե, որոշ դեպքերում ճանապարհային երթևեկության կանոնների խախտումների համար սահմանված տուգանքները և քաղաքացիների եկամուտներն անհամաչափ են: Փոխոստիկանապետը վստահեցրեց, որ կառավարության որոշմամբ ստեղծված աշխատանքային խումբն առաջիկայում անպայման խնդրին լուծում կտա և կառաջարկի վերանայել ՃԵԿ խախտումների համար  գործող տուգանքների չափերը:

Замначальника полиции Армении: Размеры штрафов за нарушение ПДД будут пересмотрены 04/23/2014 16:35 | Лента новостей
С установкой радаров контроля скорости и камер видеофиксации существенно сократилось количество нарушений ПДД и ДТП со смертельным исходом.
Об этом заявил заместитель начальника Полиции РА Артур Осикян в ходе парламентских слушаний, посвященных вопросам административной ответственности за нарушение правил дорожного движения, применения мер по обеспечению безопасности дорожного движения и организации деятельности автостоянок.
Он в то же время согласился с тем, что штрафы, установленные за нарушение ПДД, и доходы населения в определенных случаях несоизмеримы. Замначальника полиции заверил, что сзданная по решению Правительства рабочая группа в ближайшее время обязательно решит этот вопрос и предложит пересмотреть размер штрафов, установленных за нарушение ПДД.