Կուտակային կենսաթոշակների մասին օրենքի պարտադիր բաղադրիչի հարցի քննարկումը կառավարությունում՝ քաղաքական ուժերի հետ 04/22/2014   09:44  |  Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր՝ ժամը 12:00-ին, իր մոտ է հրավիրել քաղաքական բոլոր ուժերի ներկայացուցիչներին՝ քննարկելու կուտակային կենսաթոշակների մասին օրենքի պարտադիր բաղադրիչի հարցը:
Ինչպես գրում է թերթը, խորհրդարանական չորս ուժերը մտադիր էին այս այս շաբաթ այդ հարցով ԱԺ արտահերթ նիստ հրավիրել, պատգամավորների ստորագրությունները հավաքել: Սակայն կառավարության խորհրդակցության պատճառով հետաձգել են նիստը: Այս մասին լրատվամիջոցին հայտնել են քառյակի ներկայացուցիչները:
Լրատվամիջոցի տեղեկացմամբ՝ այս շաբաթ հավանաբար արտահերթ նիստ չի լինի և հնարավոր է, կախված կառավարության այսօրվա խորհրդակցության արդյունքներից, այդ հարցը արտահերթ կարգով ԱԺ օրակարգ մտցնեն երկուշաբթի մեկնարկելիք ԱԺ քառօրյայում:

“Айкакан жаманак”:Представители политических сил обсудят с премьером Армении вопрос об обязательном накопительном компоненте 04/22/2014   10:50  |  Пресса
Газета “Айкакан жаманак” со ссылкой на источники пишет, что премьер-министр Армении Овик Абраамян сегодня в 12:00 пригласил к себе представителей всех политических сил с тем, чтобы обсудить вопрос об обязательном компоненте накопительной пенсионной системы.
Как отмечает издание, четыре парламентские силы, которые планировали на этой неделе созвать по этому вопросу внеочередное заседание, из-за правительственного совещания перенесли заседание. Об этом СМИ проинформировали представители “четверки”.