Վարչապետի մոտ քննարկվել է ՄՄ-ին անդամակցելու ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների ընթացքը 04/18/2014 14:44 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Մաքսային միությանը և Միասնական տնտեսական տարածքին Հայաստանի միանալու ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների վերաբերյալ խորհրդակցություն: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ կառավարության պաշտոնական նկայք-էջից:
Ըստ ոլորտների կազմված աշխատանքային խմբերի ղեկավարները մանրամասներ են ներկայացրել ՄՄ-ին անդամակցության «ճանապարհային քարտեզով» իրականացվող միջոցառումների կատարման ընթացքի և քայլերի վերաբերյալ:
Հովիկ Աբրահամյանը հանձնարարել է պատկան գերատեսչությունների ղեկավարներին աշխատանքներն իրականացնել՝ բացառելով որևէ շեղում սահմանված ժամանակացույցից, իսկ խնդիրների ի հայտ գալու դեպքում այդ մասին զեկուցել անձամբ իրեն:

Премьер-министр О. Абраамян обсудил с руководителями компетентных органов ход реализации мероприятий по вступлению Армении в ТС 04/18/2014   15:43  |  Лента новостей
В Правительстве Армении под председательством премьер-министра Овика Абраамяна состоялось совещание, посвященное работам по присоединению Армении к Таможенному союзу и Единому экономическому пространству. Об этом сообщается на официальном сайте Правительства РА.
Руководители сформированных по отраслям рабочих групп подробно представили ход и шаги по реализации мероприятий, осуществляемых в соответствии с “дорожной картой” по вступлению Армении в ТС.
Овик Абраамян поручил руководителям компетентных органов проводить работы, исключив какие-либо отклонения от намеченного графика, и докладывать ему лично о проблемах в случае возникновения таковых.