ՔԿՀ-ից դատարան տեղափոխվող ավտոմեքենայի մեջ կալանավորն ասեղներ է կուլ տվել (Լրացված) 04/17/2014   14:30  |  Քրեական խրոնիկոն
ՔԿՀ-ից դատարան տեղափոխվող ավտոմեքենայի մեջ կալանավորներից մեկն այսօր ասեղներ է կուլ տվել։
Այս մասին հայտարարել է Աջափնյակ եւ Դավիթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Դավիթ Բալայանը՝ մատուցողուհու սպանության գործով այսօրվա դատական նիստում՝ նշելով, որ այդ իսկ պատճառով մատուցողուհու սպանության մեջ մեղադրվող Դավիթ Թամրազյանը ժամանակին չի բերվել դատարան։
Նշենք, որ նիստը նշանակված էր ժամը 12։30-ին եւ գործով նախագահող դատավորն ստիպված եղավ նիստը հետաձգել, որպեսզի հնարավոր լինի ապահովել ամբաստանյալի ներկայությունը նիստին։
Դատական նիստի վերսկսվելուց հետո ամբաստանյալ Դավիթ Թամրազյանը հրաժարվեց իր փաստաբան Նիկոլայ Բաղդասարյանի ծառայություններից և հայտարարեց, որ այսուհետ իր շահերը դատարանում կպաշտպանեն փաստաբաններ Կրոմվել Գրիգորյանը և Վահագն Բաբայանը:
Կրոմվել Գրիգորյանը դատարանից խնդրեց իրեն տրամադրել գործի նյութերի պատճենները, քանի որ իրեն արդեն իսկ տրամադրված պատճեններն ընթեռնելի չեն:
Պաշտպանը նշեց, որ իրենց հարկավոր է ընթեռնելի տարբերակ՝ ամբաստանյալի պաշտպանությունը լիարժեք իրականացնելու համար:
Դատական հաջորդ նիստը տեղի կունենա մայիսի 13-ին:
15:24 08/04/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՆիկոլայ Բաղդասարյանն այլեւս չի պաշտպանի մատուցողուհու սպանության մեջ մեղադրվող ամբաստանյալի շահերը
21:15 20/02/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՄատուցողուհու սպանության գործով ամբաստանյալը` «անարխի՞ստ», թե՞ «սատանիստ»
17:28 11/02/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՄատուցողուհու սպանության մեջ մեղադրվողը՝ երկու երիտասարդ կանանց խանդի սուբյե՞կտ
17:42 10/01/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՍպանված մատուցողուհին և վկան ամբաստանյալի հետ ինտիմ կապի մեջ են եղել
18:34 13/12/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԴատարանում անլուրջ մթնոլորտ էր. հնչեցին փոխադարձ մեղադրանքներ
09:45 20/11/2013  |  Մամուլ«ԺՈՂՈՎՈՒՐԴ»: Հանցագործության գործիք դանակը 4 անգամ ենթարկվել է փորձաքննության
11:08 08/11/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՄատուցողուհու սպանության գործը դեռևս չի վերամակագրվել որևէ դատավորի
16:15 23/10/2013  |  Քրեական խրոնիկոնՄատուցողուհու սպանության գործը մակագրվել է դատավոր Վազգեն Ռշտունուն

Фигурант дела об убийстве официантки проглотил иголки во время конвоирования в один из ереванских судов(дополнено) 04/17/2014   13:45  |  Криминальная хроника
Один из заключенных проглотил иголки в автозаке.
Об этом в ходе заседания суда по делу об убийстве официантки сообщил судья суда общей юрисдикции административных районов Ачапняк и Давиташен г. Ереван Давид Балаян, пояснив, что по этой причине Давид Тамразян не был своевременно доставлен в суд.
Отметим, что судебное заседание было назначено на 12.30, и председательствующий судья был вынужден отложить заседание с тем, чтобы обеспечить присутствие подсудимого на процессе.
После возобновления заседания суда подсудимый Давид Тамразян отказался от услуг своего адвоката Николая Багдасаряна и заявил, что впредь его интересы в суде будут представлять адвокаты Кромвель Григорян и Ваагн Бабаян.
Кромвель Григорян просил суд предоставить ему копии материалов дела, так как предоставленные ему копии невнятные.
Защита отметила, что им необходимо предоставить разборчивые копии с тем,чтобы полноценно осуществлять защиту подсудимого.