Պարույր Հայրիկյանը, Վարդան Սեդրակյանն ու մյուսները տեղափոխվեցին քաղաքացիաիրավական դաշտ 04/16/2014   22:48  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու, ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանը դիմել է դատարան ընդդեմ իր դեմ սպանության փորձի գործով դատապարտյալների՝ ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածուՎարդան Սեդրակյանի, Խաչատուր Պողոսյանի և Սամվել Հարությունյանի:
Հայցվոր Պ.Հայրիկյանը պատասխանող հիշյալ երեք դատապարտյալներից պահանջում է հատուցել իր կրած վնասները:
Հիշեցնենք, որ  Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ  վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավճռով Վարդան Սեդրակյանը և  Խաչատուր Պողոսյանը դատապարտվել էին 14-ական, իսկ Սամվել Հարությունյանը՝ 12 տարվա ազատազրկման:
Դատավճռով Պարույր Հայրիկյանի ընդդեմ Վարդան Սեդրակյանի, Խաչատուր Պողոսյանի և Սամվել Հարությունյանի՝ գումարի բռնագանձման պահանջի մասին հայցը թողնվել է  առանց քննության։ Վերաքննիչ դատարանը մերժել էր Պարույր Հայրիկյանի բողոքը, իսկ Վճռաբեկ դատարանը որոշում կայացրել բողոքը վերադարձնելու մասին:
Գործով տուժող Պարույր Հայրիկյանը պահանջում էր Վարդան Սեդրակյանից, Խաչատուր Պողոսյանից և Սամվել Հարությունյանից բռնագանձել  43.424.000 ՀՀ դրամ: ԱԻՄ առաջնորդը հայտարարել էր, որ ցանկանում է պետությանը ետ վերադարձնել իր առողջության վերականգման համար տրամադրված 20 մլն դրամը:
19:41 03/02/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ«Դատալեքս»-ը խառնում է անցյալն ու ապագան
09:40 26/11/2013  |  Մամուլ«ԺՈՂՈՎՈՒՐԴ»: «Կնոջս բերել են ԱԱԾ ու վախեցրել»
14:02 20/11/2013  |  Քրեական խրոնիկոն«Հատուկ ծառայություններում կան բոլոր ձայնագրությունները, որոնք ապացուցում են, որ Սեդրակյանը կապ ունի Պարույր Հայրիկյանի դեմ մահափորձի հետ»

Паруйр Айрикян требует взыскать с осужденных за покушение на его убийство более 43 млн. драмов в качестве компенсации за ущерб здоровью 04/17/2014   09:59  |  Актуальная тема
Бывший кандидат в президенты Армении, лидер Объединения "Национальное самоопределение" (ОНС) Паруйр Айрикян обратился в суд с иском против своего соперника на выборах Вардана Седракяна, а также Хачатура Погосяна и Самвела Арутюняна, осужденных по делу о покушении на его убийство.
Истец П. Айрикян требует от ответчиков - вышеупомянутых осужденных - возместить ему ущерб.
Напомним, что приговором суда общей юрисдикции ереванских административных районов Кентрон и Норк-Мараш Вардан Седракян и Хачатур Погосян были приговорены к 14 годам лишения свободы, а Самвел Арутюнян – к 12 годам заключения.
Приговором суда иск против Вардана Седракяна, Хачатура Погосяна и Самвела Арутюняна с требованием о взыскании суммы был оставлен без рассмотрения. Апелляционный суд Армении отклонил жалобу Паруйра Айрикяна, а Кассационный суд вынес постановление о возвращении жалобы.
Потерпевший по делу Паруйр Айрикян требует взыскать с Вардана Седракяна, Хачатура Погосяна и Самвела Арутюняна 43.424.000 драмов. Лидер ОНС заявил, что хочет вернуть государству сумму в размере 20 млн. драмов, выделенную ему на восстановление здоровья.
20:49 25/11/2013  |  Криминальная хроникаАпелляционный суд оставил без изменений приговор фигурантам дела о покушении на экс-кандидата в президенты Армении П. Айрикяна