Մի քանի նախարարներ «հրաժեշտ» կտա՞ն իրենց պաշտոններին 04/15/2014   09:58  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն արդեն սկսել է կադրային փոփոխություններին ուղղված քայլերը:
Մասնավորապես, ըստ թերթի, կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Վաչե Գաբրիլեյանին փոխարինելու է ԱԺ պետաիրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանը:
Նշվում է նաև, որ արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանը, էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանը, ֆինանսների նախարար Դավիթ Սարգսյանը, մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը «հրաժեշտ» կտան իրենց պաշտոններին:
Ինչպես նշում է լրատվամիջոցը, մյուս նախարարների հրաժարականի հարցն այս պահին դեռ չի քննարկվում:
«Ի դեպ նշենք, որ ՀՀ նախկին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նշանակվելու է Բելգիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան ՝ փոխարինելով Ավետ Ադոնցին»,- եզրափակում է թերթը:

“Жоговурд": Ряд армянских министров могут "распрощаться" со своими должностями 04/15/2014   10:27  |  Пресса
По сведениям газеты “Жоговурд”, премьер-министр Овик Абраамян уже предпринимает шаги, направленные на кадровые изменения.
В частности, по сведениям издания, Ваче Габриэляна на посту руководителя-министра аппарата Правительства сменит председатель Постоянной комиссии НС РА по государственно-правовым вопросам Давид Арутюнян.
Отмечается также, что министр юстиции Грайр Товмасян, глава Минэкономики Ваграм Аванесян, министр финансов Давид Саркисян, глава Минкульта Асмик Погосян “распрощаются” со своими должностями.
Как отмечает издание, вопрос об отставке остальных министров пока еще не обсуждается.
"Отметим, что бывший премьер-министр Армении Тигран Саркисян смени Авета Адонца на посту чрезвычайного и полномочного посла Армении в Бельгии”, - пишет газета.