Նիկոլայ Բաղդասարյանը հրաժարական է տվել Փաստաբանների դպրոցի տնօրենի պաշտոնից 04/15/2014 09:15 | Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ը գրում է, որ ՀՀ փաստաբանների դպրոցի տնօրեն Նիկոլայ Բաղդասարյանը հրաժարական է տվել՝ դպրոցի տնօրենի պաշտոնից:
Այս մասին թղթակցի հարցին ի պատասխան ասել է փաստաբանների պալատի մամլո խոսնակ Հայկ Հակոբյանը և հավելել, որ տնօրենի հրաժարականը կապված է աշխատանքային հագեցած գրաֆիկի հետ՝ անձնական շարժառիթներից ելնելով:
Թերթը, սակայն, հղում անելով Panorama.am-ին, նշում է նաև, որ Փաստաբանների դպրոցում վերջերս աուդիտ է անցկացվել, որի արդյունքներով ֆինանսական չարաշահումներ են հայտնաբերվել, ինչն էլ, նույն աղբյուրի փոխանցմամբ, պատճառ է հանդիսացել՝ Ն.Բաղդասարյանի հրաժարականի համար:

“Айкакан жаманак”: Николай Багдасарян подал заявление об уходе с поста директора Школы адвокатов Армении 04/15/2014   09:36  |  Пресса
Николай Багдасарян подал заявление об отставке с поста директора Школы адвокатов Армении. Об этом, как пишет газета “Айкакан жаманак”, заявил пресс-секретарь Палаты адвокатов Айк Акопян. Он также отметил, что директор уволился ввиду загруженности графика и по личным обстоятельствам.
Газета, однако,со ссылкой на Panorama.am отмечает, что в результате проведенного в Школе адвокатов аудита были выявлены факты финансового злоупотребления, что, как передает тот же источник, стало причиной отставки Н. Багдасаряна.